Klaipėda ruošiasi neįprastam vasaros sezonui

Klaipėda ruošiasi neįprastam vasaros sezonui

Tradiciškai kiekvieną pavasarį Klaipėdos savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptaria pasirengimą vasaros sezonui. Šiemet jis bus kiek kitoks, tad ir aptariamų klausimų yra daugiau.

Stiprins pajėgas paplūdimiuose

Klaipėdos policijos pareigūnai vasarą daugiau patruliuos paplūdimiuose ir jų prieigose. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkė Rasa Bekėžienė sakė, kad, tikėtina, jog daugiau dėmesio reikės skirti alkoholio vartojimo viešose vietose problemai.

“Lauko kavinėse nebegalės būti pardavinėjami alkoholiniai gėrimai, todėl gali padidėti jų vartojimas viešose vietose, taip pat ir paplūdimiuose. Gali būti, kad žmonės atsineš jų su savimi, net įsipildami į kitas taras”, - kalbėjo pareigūnė.

Pareigūnai patruliuos ir Smiltynėje, taip pat policija dirbs ir ant vandens Danės upėje, Kuršių mariose.

Kita su alkoholiu susijusi problema – neblaivių asmenų išblaivinimas.

“Keletą metų neišsprendžiama problema – išblaivinimo paslauga. Karantino laikotarpiu turėjome ir tebeturime tokių problemų. Yra konstatuojamas pažeidimas viešoje vietoje esant neblaiviam, bet jiems medicininės pagalbos nereikia, o kur juos išblaivinti, nėra”, - sakė R. Bekėžienė.

Pasak jos, sušvelninus karantino sąlygas žmonės plūstelės į viešojo maitinimo įstaigas, lauko kavines, taigi, gali padidėti triukšmas. Jei kavinėse žmonės netilps ar kavinės baigs darbą, linksmybės ir triukšmas gali persikelti į viešas vietas, paplūdimius, nuomojamus butus, namus ir panašiai.

Svarstoma, kaip reikės užtikrinti kontrolę paplūdimiuose, jei valstybės lygmeniu bus priimti sprendimai dėl atstumų laikymosi. Svarstoma galimybė poilsiautojus apie reikalavimus informuoti garsiniais pranešimais, dalyti informacinius lankstinukus, atmintines, galbūt net reikėtų specialaus anoniminio pasitikėjimo telefono, kuriuo žmonės galėtų pasikonsultuoti ar pranešti apie pažeidimus.

Biudžetinės įstaigos Klaipėdos paplūdimiai laikinasis vadovas Alvydas Girdvainis sakė, kad visas inventorius yra paruoštas – atnaujintos persirengimo kabinos, sutvarkyti, perdažyti suoliukai, šiukšliadėžės, papildomai įsigyta rūšiavimui skirtų šiukšliadėžių.

Persirengimo būdeles planuojama dezinfekuoti kartą per dieną, pasirūpinta ir įvairiomis higienos priemonėmis, tačiau nežinia, kuriam laikui jų užteks – ar nepasisavins poilsiautojai.

Jau turima ir kandidatų dirbti gelbėtojais, teliko surengti atranką ir juos apmokyti.

Daugiau dėmesio paplūdimiams skirs ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), kurios specialistai stebės prekybą pliažuose.

“Ši vasara bus kitokia. Atšaukus karantiną, mano nuomone, žmonės, negalėdami išvykti į užsienį, važiuos prie jūros, todėl turėsime darbo ne mažiau, nei kitais metais”, - sakė Klaipėdos VMVT viršininkas Algirdas Bauža.

Pasak jo, tarnyba nuo birželio 1 d. pradės ir visus planinius patikrinimus.

 

Derins darbą mieste ir prie keltų

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis patarėjas Marius Pankevičius sakė, kad šiuo metu nemažai skyriaus specialistų dirba uoste, kur pasitinka keltais grįžtančius keleivius. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams tenka vykti pasitikti kiekvieno kelto ir dieną, ir naktį, nes ne visada yra tiksli informacija, kiek grįžta keleivių be automobilių.

Šiuo metu, pasak M. Pankevičiaus, daugiausia keleivių grįžta iš Kylio, bet esą yra ir grįžtančių iš kitų uostų, nes bilietus keleiviai buvo nusipirkę dar prieš kelionių apribojimą.

“Problema tokia, kad žmogus į keltą įvažiuoja su automobiliu, pavyzdžiui, su kokiu nors draugu ar pažįstamu, o kelte išlipa, nes automobilis važiuoja į kitą miestą. Dėl to nutinka taip, kad, pavyzdžiui, Kylyje įlipa apie 50 pėsčiųjų, o į Klaipėdą atvyksta ir 60, ir 80. Yra neapibrėžtumas ir skyriaus specialistai turi vykti į kiekvieną keltą”, - sakė M. Pankevičius.

Dar neaišku, ar sulauksime kruizinių laivų. Klaipėdos uosto duomenimis, gegužės mėnesį jie tikrai neatvyks, jau atšaukiami ir birželį turėję atvykti laivai.

Tačiau vasarą, kaip ir kasmet, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai skirs daugiau dėmesio miesto tvarkymo ir švaros reikalavimams, lauko prekybai, saugiam eismui, triukšmui iš viešojo maitinimo įstaigų. Taip pat bus stebima Danės upė, kurioje vyksta vandens pramogos.

“Be priežiūros neliks ir apleisti pastatai, vyks tiksliniai reidai, kad būtų išvengta gaisrų”, - sakė M. Pankevičius.

Autobusų - mažiau nei pernai

Koronavirusas smarkiai paveikė viešąjį transportą. Pasak VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) laikinojo vadovo Andriaus Samuilovo, balandžio pradžioje mieste viešojo transporto keleivių buvo tik 22 proc., palyginti su įprastais srautais. Keleivių padaugėja esant geram orui.

Šią savaitę KKT pridėjo vėlyvuosius reisus pagrindiniuose miesto maršrutuose, jie darbą baigia nebe apie 21 valandą, o apie 22 valandą, šiek tiek daugiau autobusų veža į sodus, kai kuriomis kryptimis buvo paleisti pailginti autobusai. Tačiau grąžinti visų reisų į prieškarantininį lygį nėra galimybių.

“Pajūrio kryptimis autobusų skaičius bus didinamas, bet jų bus mažiau nei įprastą vasarą. Daug lems ir orai, jei bus itin šilti, reaguosim pagal prognozes”, - sakė A. Samuilovas.

Jo teigimu, šiuo metu KKT kontrolieriai dirba dviejuose “karštuose” taškuose, kur automobilių stovėjimo aikštelės pilnos visomis dienomis – prie Melnragės molo ir prie Olando Kepurės, kurią jau vėl galima lankyti.

 

Stebės padėtį uoste ir miškuose

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis sakė, kad šiemet gaisrų skaičius, palyginti su pernai, yra 30 proc. mažesnis, bet vienas žmogus žuvo, du sužaloti, ko pernai nebuvo.

“Šiemet daugiau gaisrų gyvenamuosiuose namuose, padidėjo gelbėjimo darbų skaičius, ypač buityje. Dar neprasidėjus šiltajam sezonui buvo daug gelbėjimo darbų ir jau yra 3 nuskendę asmenys”, - liūdna statistika dalijosi M. Garbenis.

Ugniagesiai kartu su miškininkais rengia reidus kartu su Smiltynėje ir mieste, seka padėtį siekiant išvengti gaisrų. Stebima ir situacija uosto įmonėse.

M. Garbenis priminė bendrovėje “Klasco” kilusį gaisrą, kurį užgesinti buvo labai sudėtinga, nes nebuvo galima greitai pasiekti gaisro židinio, vėjas dūmus nešė į miestą.

“Reikia atkreipti dėmesį į sąlygas, kad ugniagesiai galėtų sklandžiai dirbti. Kad nebūtų situacija, jog į miestą eina dūmai, o mes negalime operatyviai pradėti gesinimo veiksmų, nes reikia pirmiau kažką iškrauti”, - akcentavo ugniagesių viršininkas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos civilinės saugos specialistė Audronė Karmazinienė patikino, kad “Klasco” įrengti termokabeliai, nuotoliniu būdu matoma, jei didėja temperatūra, todėl galima greitai informuoti tarnybas, stabdyti darbus.

Ji nurodė, kad reguliariai rengiamos pratybos, taip pat ir dėl gaisrų. Gegužę buvo planuotos pratybos Klaipėdos konteinerių terminale, bet dėl karantino buvo nukeltos. Uoste yra 6 vilkikai ir 2 laivai, kurie gali gesinti gaisrus, prireikus pasitelkiamos Karinės jūrų pajėgos.

Kretingos miškų urėdijos vyr. miškininkas Sigitas Kupšys patikino, kad yra sukomplektuotos priešgaisrinės komandos, kurios budi prie automatinės gaisrų stebėjimo sistemos ir gali greitai reaguoti. Sykiu jis atkreipė dėmesį į padidėjusius šiukšlių kiekius miškuose.

“Negana to, kad yra smulkių šiukšlių, kurias galima surinkti ir išmesti į konteinerius, atsiranda ir stambiagabaritinių atliekų, pavyzdžiui, sofų, šaldytuvų. O surasti kaltininkus labai sunku”, - apgailestavo S. Kupšys.

Remontuoja, tvarko, sodina

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, kad, nepaisant pandemijos ir ekstremalios situacijos, visi rangovai dirba ir darbai nesustojo.

Ji informavo, kad nuolat vykdomas sanitarinis miesto valymas, naudojamos didelės ir mažos vakuuminės gatvių ir šaligatvių valymo mašinos, kas dvi savaites laistomos 65 miesto gatvės, tvarkomi šaligatviai ir lopomos duobės.

“Šiandien esame sutvarkę apie 26 tūkst. kv. m duobių ir 4 700 kv. m šaligatvių. Praeitais metais ir šių metų pavasarį pabaigėme tvarkyti labai prastos būklės šaligatvius Alksnynės kvartale, pereiname į Reikjaviko gatvės kvartalą. Jau prasideda darbai Smiltelės gatvės atkarpoje nuo Taikos prospekto iki Minijos gatvės, vykdomos procedūros dėl S. Šimkaus ir Joniškės g. atkarpos sutarties pasirašymo”, - vardijo I. Šakalienė.

Pasak jos, jau nušienautos pagrindinės gatvės, šienaujami parkai ir skverai. Tvarkomi ir vandens telkiniai, netrukus turėtų būti baigtas Žardės mažosios kūdros tvarkymas. Tvarkomi ir avarinės būklės nuotekų tinklai.

Iki sezono pradžios tikimasi Smiltynės g. 33 vietoje mūrinio tualeto įrengti naują konteinerinį.

“Tenka apgailestauti, kad miestiečių gyvenimo įpročiai nesikeičia ir vien šiais metais sutvarkėme 17 sąvartynų. Yra patvirtintas naujas sąrašas, kuriame įrašyti 42 sąvartynai. Po audros buvo smarkiai atsivėrusios konstrukcijos paplūdimyje prie molo. Praėjusią savaitę iš Melnragės paplūdimo buvo išvežta apie 90 tonų statybinio laužo ir biodegraduojančių atliekų”, - sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

I. Šakalienės teigimu, mieste pasodinti 199 nauji medžiai: 90 kalninių pušų, 76 liepos, 11 eglių, 10 šermukšnių, 8 beržai ir 4 maumedžiai.

“Vėl tenka apgailestauti, kad jaunimas negaili mūsų ir Sąjūdžio parke nuolat turime nulaužtų, suniokotų medelių”, - sakė I. Šakalienė.

Kalbėdama apie viešuosius tualetus, I. Šakalienė nurodė, kad rūpinamasi juos dezinfekuoti, tačiau juose padėti dezinfekcinio skysčio neplanuojama, nes, ko gero, jo ten greitai nebeliktų.

Kadangi kilo daugiau klausimų dėl įvairių apsaugos ir prevencinių priemonių dėl koronaviruso grėsmės, kitą savaitę bus dar vienas įvairių tarnybų susitikimas.

Sidebar placeholder