Klaipėda turės savo futbolo maniežą

Klaipėda turės savo futbolo maniežą

Klaipėdos valdžiai nusibodo situacija, kai mūsų šalies futbolo bazės suteikia galimybę iš mūsų nuolat tyčiotis ne tik išsivysčiusių Vakarų Europos šalių specialistams ir sportininkams, bet ir kaimyninių miestų vadovams.   Štai Kaunas jau seniai didžiuojasi, kad jų  futbolo maniežas - vienas iš geriausių futbolo maniežų uždaroje erdvėje Lietuvoje. Savo maniežą Liepojoje sėkmingai statosi kaimynai latviai.

Miesto futbolo specialistai seniai priekaištauja, kad rudenį, žiemą ir pavasarį mūsų mieste nei vaikams, nei mėgėjams nei profesionalams absoliučiai nėra galimybių žaisti ir treniruotis pilnų išmatavimų futbolo aikštėje.

Balandžio 1ąją Klaipėdos mero kabinete susirinkę uostamiesčio savivaldybės sporto departamento vadovai, futbolo treneriai ir specialistai, dalyvaujant Lietuvos ir Klaipėdos apskrities futbolo federacijų vadovams ir privatiems rėmėjams, sukirto rankomis ir pasirašė ketinimų protokolą iki 2018-ųjų rugsėjo pirmosios pastatyti  futbolo maniežą.

-Maniežas bus statomas šalia "Švyturio" arenos ir naujojo baseino. Taip mes sutaupysime labai daug lėšų, nes čia jau įrengtos vietos transportui parkuoti, - statybos vietos pasirinkimą argumentavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. - Pasitarę, mes nutarėme atsisakyti "auksinio" garažo statybos Bangų gatvėje idėjos ir taip iš karto sutaupysime apie 2 milijonus eurų.  Mes nutarėme investuoti į savo gyventojus. Juk Klaipėdos sportuojantys žmonės mums, miesto valdžiai, tikrai svarbesni, nei kažkokie automobiliai - metalo krūvos.

- Galiu drąsiai pareikšti, kad šis objektas bus labai pelningas, - yra įsitikinęs Klaipėdos savivaldybės administracijos vadovas Saulius Budinas. - Kauno ir Vilniaus pavyzdys aiškiai parodė, kad tokie sporto objektai masiškai lankomi nuo ryto iki vakaro. Į mus jau kreipėsi Gargždų, Šilutės, Kretingos, Palangos ir kitų Vakarų Lietuvos futbolo klubų vadovai, prašydami jiems iš anksto rezervuoti treniruočių laiką. Bet mūsų prioritetas - savi futbolininkai.

Šią žinią ypač džiugiai sutiko Klaipėdos futbolo federacijos prezidentas Romas Jonaitis:

- Pagaliau. Šis žodis viską pasako. Visi dar pamename kokią gėdą patyrėme, kai į mūsų "Žalgirio" stadioną  buvo atvykę rungtyniauti Anglijos premjer lygos futbolininkai. Dar išsaugojau Anglijos laikraštį, kuriame buvo tyčiojamasi, kad Klaipėdos stadiono futbolo aikštėje žioji didžiausios duobės, o  prieš rungtynes futbolo aikštės žaliąją veją rupšnoja avys. Pamenu, kai buvęs premjeras Andrius Kubilius, kalbėdamas apie naująjį stadioną Lietuvoje, žadėjo tik su sąlyga, jei čia rungtyniaus Ronaldo. Ir štai, pasirodo ir pasakos kartais išsipildo. Su Portugalijos futbolo federacija jau sutarta, kad šių metų rugsėjo 1-ąją naujajame Klaipėdos futbolo manieže rungtyniaus Lietuvos ir Portugalijos rinktinės. Krištiano Ronaldo ne tik pažadėjo, kad būtinai rungtyniaus, bet ir geranoriškai sutiko tapti naujojo Klaipėdos Futbolo maniežo krikštatėviu. Tiesa - su sąlyga, kad maniežas būtų pavadintas jo vardu - "Ronaldo maniežas".

R. Jonaičio nuomone, neaišku, ar su tokiu pavadinimu sutiks Klaipėdos kalbos gynimo komitetas, kurio pirmininkas Vytautas Čepas yra aršus užsienietiškų pavadinimų priešininkas ir kritikas. Klaipėdos futbolo federacijos prezidentas neatmeta galimybės, tokiu atveju kreiptis į kitą futbolo garsenybę - argentinietį Lionelį Mesi. 

- Mesi arena, skambėtų lietuviškiau, - samprotavo R. Jonaitis.

P.S. Ši informacija - Balandžio 1-osios pokštas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder