Klaipėdoje pastebėta lapė

Klaipėdoje pastebėta lapė

Klaipėdoje, Sportininkų rajone, pastebėta lapė. Gyvūnas vengė kontakto su žmogumi, tad manoma, kad pavojaus gyventojams ji nesukėlė. 

Portalo skaitytojas Martynas pastebėjo lapę ties betonine siena Gulbių gatvėje. Gyvūnas atrodė neagresyvus ir vengė tiesioginio kontakto su žmogumi - bėgiojo viešoje erdvėje, pamačiusi atvažiuojantį dviratininką spruko.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Klaipėdos skyriaus valdybos pirmininkas Valdemaras Zakaras šios situacijos per daug nesureikšmino. Pasak jo, gali būti, kad lapė tiesiog ieškojo maisto.

"Yra tokios sinantropinės gyvūnų rūšys, tai gyvūnai, kurie puikiai prisitaiko gyventi arčiau žmonių. Lapė, kaip ir kiaunė ar laukinė antis, yra vienas iš tokių gyvūnų. Lygiai taip pat Amerikoje yra išplitę meškėnai. Tokie gyvūnai tiesiog yra universalūs, gali susirasti maisto bet kur, o žmonių artumas jų negąsdina. Lapės Klaipėdoje buvo pastebimos seniai. Vieną pirmųjų atvejų man papasakojo draugas, kai dar pirmaisiais nepriklausomybės metais lapė pačiame miesto centre, kieme netoli Senojo turgaus, iš katino atėmė jam numestą maistą. Pastaruoju metu jos tiesiog labiau suįžūlėjo ir mažiau bijo pasirodyti žmonėms. Tačiau jei lapė nepuola žmonių, jaudintis nėra ko", - komentavo V. Zakaras.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, šiemet laukinių gyvūnų pasiutligės atvejų Klaipėdos mieste neužfiksuota.

Klaipėdoje pastebėta lapė
Raktažodžiai
Sidebar placeholder