Klaipėdos daugiabučių gyventojai nesileis iškeldinami

Klaipėdos daugiabučių gyventojai nesileis iškeldinami

Klaipėdoje šalia geležinkelio ir uosto krovos kompanijos įsikūrusiems gyventojams neramios dienos. Jie sulaukė ultimatumo – pasiimti savivaldybės siūlomus pinigus ir išsikelti iš dviejų daugiabučių arba netrukus bus išmesti į gatvę su kur kas mažesnėmis kompensacijomis.

Žmonės įniršę – sako už savivaldybės siūlomus pinigus galėsią nusipirkti tik butą bendrabutyje, todėl pasiduoti savivaldybei neketina. Metami į gatvę klaipėdiečiai didesnių kompensacijų ketina reikalauti teismuose.

Šalia uosto krovos kompanijos gyvenantys gyventojai ne kartą skundėsi triukšmu ir vibracija, kurią kelia šalia važiuojantys traukiniai.

Nacionalinio sveikatos centro specialistai atlikdavo tyrimus. ne kartą nustatė, kad triukšmas ir vibracija viršija normas. Todėl specialistai nusprendė, kad gyventojams čia gyventi pavojinga ir nesaugu.

„Mano buto galutinė siena visa sutrūkinėjusi. Rūsyje nuo vibracijos malkos kritinėj. Per dešimt metų namas visai išklibo“, – sakė jo gyventoja Violeta.

Šių planuojamų griauti daugiabučių gyventojams savivaldybė siūlė kompensacijas.

Štai vieno kambario bute 40 metų su vyru gyvenančiai Verai pasiūlyta 27 tūkstančius eurų. Tačiau šeimai ši suma atrodo per maža.

„Ką gi mes nusipirksime už tiek. Savo santaupų neturime, turėtumėme – neprašytume savivaldybės. Už tai ką dabar siūlo užtektų tik bendrabučio kambarį įsigyti“, – uostamiesčio būsto kainomis jau domėjosi Vera.

Dalį kompensacijos žada padengti uosto bendrovė ir nors Klaipėdos savivaldybė daugiabučių gyventojams siūlė trečdaliu didesnes nei rinkos kaina kompensacijas, butus sutiko parduoti tik du gyventojai.

„Jeigu gyventojai ir toliau nesutiks su mūsų siūloma kaina, ši pirkimo procedūra bus nutraukta. Jei gyventojai ir toliau ten liks gyventi, savivaldybei lieka vienintelė išeitis – pradėti būsto visuomenės poreikiams paėmimo procedūrą“, – tikino Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Paprasčiau kalbant, tie gyventojai, kurie nesutiks būsto parduoti, bus iškeldinami, ir tada o už butus gaus gerokai mažesnes sumas.

Nekilnojamojo turto specialistai patvirtino, jog savivaldybės siūlomos kompensacijos atitinka rinkos kainas, tačiau gyventojai už tokias sumas galės įpirkti tik kambarius bendrabučiuose.

„Tai, ką siūlo savivaldybė pagal turto vertinimą toje vietoje esančių butų, galbūt yra objektyvu, tačiau juk ne viskas pinigais matuojama. Jei žmonės ten gyvena ir turi 2 kambarių butą jie atitinkamai ir tikisi, gauti panašaus ploto butą. Už daugiau nei 40 kv. m butą savivaldybė siūlo 35 tūkst. eurų, Klaipėdoje už tiek dviejų kambarių buto nerasi“, – komentavo nekilnojamojo turto brokeris Romualdas Žukauskas.

Todėl savivaldybės akiratyje atsidūrusių namų gyventojai pasiduoti neketina – didesnių kompensacijų jie reikalaus teisme.

„Kitą savaitę advokatei įteiksime skundusi“, – sakė Egidijus, taip pat gyvenantis vibruojančiame name.

„Tupėsime savo trobelėse ir viskas – taip nutarė visas namas, niekur nesikraustysime. Jeigu atvažiuos buldozeriai? Tegu, užvers palaidos, nereikės vaikams laidoti“, – ryžtingai nusiteikusi namo senbuvė Janina.

Jai pritarė kaimynas Makas: „Paimsime laužtuvus ir eisime prieš statybininkus. Kitos išeities neturime, iš čia niekur neisime. Čia mūsų teritorija, tegul nesitiki, kad mus išvarys“.

Planuojamų nugriauti dviejų daugiabučių dvidešimt vienam buto savininkui savivaldybė yra numačiusi sumokėti 800 tūkstančių eurų kompensacijas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder