Klaipėdos liberalai pažeidė įstatymą

Klaipėdos liberalai pažeidė įstatymą

Klaipėdos miesto tarybos nariai, Liberalų sąjūdžio atstovai Edmundas Kvederis, Saulius Budinas ir Alina Velykienė karantino metu naudojosi tarnybine padėtimi, nuotolinių posėdžių metu reklamuodami partijos simboliką. Taip ketvirtadienį nusprendė posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

VRK svarstė, ar minėti politikai elgėsi tinkamai, nuotolinių posėdžių metu "Zoom" platformoje užsidėdami ekrano užsklandą su aiškiai matomu partijos logotipu ir pavadinimu.

VRK narė Aistė Žilinskienė teigė, kad balandžio 9 d. buvo gautas privataus asmens prašymas išsiaiškinti aplinkybes, kai tą dieną transliuotame posėdyje trys politikai demonstravo partijos logotipą.

"Peržiūrėjus gautą informaciją ir peržiūrėjus posėdžius ir komitetų nuotolinius posėdžius, pastebėta, kad minėti Liberalų sąjūdžio nariai užsklandą naudojo ne tik balandžio 9 dienos posėdyje, bet ir kituose miesto Tarybos ir komitetų posėdžiuose, pavyzdžiui balandžio 16, 28, 29, gegužės 11, 21, 25, 28 dienomis", - vardijo A. Žilinskienė.

Ji įvardijo, kad tai inovatyvus būdas reklamuotis, tačiau esą tai yra politinė reklama, skleidžiama miesto Tarybos posėdžių metu.

Transliacijų įrašai yra viešai prieinami, vidutiniškai peržiūrėti po 2,5 tūkst. kartų.

Pasak A. Žilinskienės, iš E. Kvederio ir S. Budino gauti identiški paaiškinimai, kad tai buvo jų asmeninė iniciatyva, pačių sugalvota, neatlygintinai sukurta ir naudota užsklanda, kad jie būtų identifikuojami kaip atstovaujantys Liberalų sąjūdžiui. A. Velykienė paaiškinimo VRK nepateikė.

E. Kvederis ir S. Budinas gegužės viduryje užsiregistravo politinės kampanijos dalyviais ir nuo tol užsklandos nebenaudojo, o A. Velykienė naudojo toliau.

Partijos atstovas Andrius Pacharevas VRK nariams teigė, kad užsklanda su logotipu buvo naudojama tik identifikuoti save kaip partijos narius. Jis tikino, kad minėti uostamiesčio politikai nieko neagitavo ir neturėjo tokio tikslo. A. Pacharevas logotipo naudojimą užsklandai lygino su švarko atlape segimu ženkliuku.

A. Žilinskienė pripažino, kad posėdžių metu nebuvo agituojama, nebuvo pristatomos partijos nuostatos ar idėjos, buvo vykdoma įprasta veikla, tačiau akcentuojant ir vizualiai save pristatant kaip partijos, kuri yra politinės kampanijos dalyvė, atstovus.

"Naudodami partijos logotipą jie turėjo pranašumą prieš kitus kampanijos dalyvius ir būsimus kandidatus, kurie tokių užsklandų nenaudojo", - teigė VRK narė.

Ji pabrėžė, kad Tarybos posėdžiai skirti tarnybinėms funkcijoms atlikti, tad esą buvo pasinaudota tarnybine padėtimi susikurti išskirtines agitavimo sąlygas.

Nepaisant to, kad politikai neagitavo, logotipo naudojimas užsklandai buvo pripažintas paslėpta politine reklama.

VRK Klaipėdos tarybos narius pripažino pažeidusiais Seimo rinkimų, Politinių kampanijų finansavimo, finansavimo kontrolės įstatymus, pasinaudojusiais tarnybine padėtimi reklamuojant partiją, bet administracinės atsakomybės partijos pirmininkei nuspręsta netaikyti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder