Klaipėdos moksleiviams ir sveikinimai, ir užuojauta

Klaipėdos moksleiviams ir sveikinimai, ir užuojauta

Šiandien oficialiai prasidėjusius mokslo metus moksleiviai pasitiko įvairiomis nuotaikomis. Ne vienas pirmojoje pamokoje "Vakarų ekspreso" kalbintas moksleivis pripažino, kad ši diena jiems kelia ne tik džiaugsmą, bet ir nemažai streso.

"Džiaugsmo tikrai nėra daug, nes žinome, kas mūsų laukia. Mokykla, mokytojai, draugai - viskas puiku, bet programos labai sudėtingos, tad ir vėl prasidės mokymasis iki išnaktų. Krūviai yra per dideli, per daug užduoda namų darbų", - viena per kitą pasakojo aštuntokės Gabija, Dovilė ir Viltė.

"Į mokyklą nelabai norisi eiti, nes tiesiog sunku mokytis", - pritarė ir jų bendraamžis Matas.

Kiek kitokios nuotaikos buvo dvyliktokės Morta ir Monika. Pasak jų, kol šventė, apie mokslo rūpesčius geriau negalvoti.

"Kadangi mums tai paskutinė Rugsėjo 1-osios šventė, nuotaika puiki. Smagu vėl po vasaros susitikti bendraklasius, auklėtojus. Visi pasipuošę, pakilios nuotaikos, tad ir mes tiesiog džiaugiamės", - pasakojo abiturientės.

Ko gero labiausiai širdelės virpėjo patiems mažiausiems - pirmus žingsnius į mokslo ir žinių pasaulį žengiantiems pirmokams. Ne vienas jų pripažino, kad labai jaudinasi, tačiau vylėsi, kad mokykloje jiems bus įdomu.

"Pradėti noriu nuo vienos geros žinios. Viena diena ir viena valanda - lygiai tiek pailgėjo šiemet atostogos", - sveikinimo kalbą pradėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Mat šiemet Mokslo ir žinių šventė vyko ne rugsėjo 1-ąją, o 2-ąją, o pirmoji pamoka Klaipėdoje prasidėjo valanda vėliau nei ankstesniais metais - 9-ą valandą.

Meras svarstė, kad daugeliui rugsėjis asocijuojasi su maloniais susitikimais, su atversta knyga, skrydžiu ir svajonėmis.

"Jei jūs manęs paklaustumėte, kodėl man labiausiai patinka būtent ši - pirmoji - pamoka, atsakyčiau, kad todėl, jog joje daugiau skamba dainos, muzika, o kalbų yra labai nedaug", - juokavo meras ir linkėjo visai švietimo bendruomenei nebijoti svajoti ir eiti savo keliu.

"Linkiu, kad suvoktumėte vieną paprastą dalyką - Klaipėda yra išskirtinis miestas. Čia pati puikiausia vieta augti ir skleistis talentams. Džiaukitės ir didžiuokitės būdami klaipėdiečiais", - sveikinimo kalboje sakė V. Grubliauskas.

Lietuvininkų aikštėje vykusioje tradicinėje pirmojoje pamokoje tarp gausybės puikių pasirodymų uostamiesčio moksleivius savo dainomis džiugino ir "Eurovizijos" dalyvis, klaipėdietis Jurijus Veklenko. Jaunas vyras tiesiai šviesiai rėžė užjaučiantis švietimo bendruomenę.

"Iš manęs jums didžiausia užuojauta, kad šiandien yra pirmoji diena, kai jūs turėsite eiti į mokyklą. Bet nebijokite - viskas bus gerai. Svarbiausia - mokykitės", - moksleiviams sakė J. Veklenko.

Šiemet į uostamiesčio mokyklas sugužėjo kone puse tūkstančio daugiau moksleivių nei praėjusiais metais. Prieš pat mokslo metų pradžią Savivaldybės atstovai skaičiavo, kad šiemet Klaipėdoje mokysis per 19 700 mokinių. Rugsėjį pasitiko ir per 7 265 ikimokyklinukai, 1 800 priešmokyklinukai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder