Koordinacinė taryba pasisako už žmonėms prieinamas teritorijas

Koordinacinė taryba pasisako už žmonėms prieinamas teritorijas

Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos nariai parengė rezoliuciją ir rašo laiškus Susisiekimo ministerijai, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, miesto Tarybai. Jie teikia pasiūlymus, ką norėtų matyti buvusios bendrovės "Memelio miestas" teritorijoje. Be to, jie mano, kad žiemos uostas turėtų priklausyti Savivaldybei.

Antradienį vykusiame Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje savo perspektyvinius planus pristatė UAB"Stemma Group" atstovai, naujieji buvusios "Laivitės" arba "Memelio miesto" teritorijos šeimininkai. Kol kas jų vizijos dar nėra patvirtintos.

Minėtoje rezoliucijoje prašoma atkreipti dėmesį į kai kuriuos klausimus. Kadangi toje teritorijoje planuojamos gatvės ir netgi aikštės, jos galėtų būti pavadintos žymių žmonių, nusipelniusių Lietuvai ir Klaipėdai jūrinėje srityje ir net galbūt susijusių su ta teritorija, vardais. Koordinacinė taryba miesto Savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai yra pateikusi žymių žmonių sąrašą. Pasak Koordinacinės tarybos pirmininko Petro Bekėžos, galbūt aikštėje būtų galima pastatyti kokį nors paminklą, pavyzdžiui, kad ir pirmajam Lietuvos uosto kapitonui Liudvikui Stulpinui. Tos teritorijos šeimininkų prašoma prioritetus teikti jūriniams akcentams.

Koordinacinė taryba pritaria tam, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija toje teritorijoje statytų pirsą kruiziniams laivams. Jis truputį uždengtų įlankėlę, kurioje planuojama įrengti jachtų uostą. Tada ten stovintys laivai būtų apsaugoti nuo traukūno.

Koordinacinė taryba atkreipia dėmesį į tai, kad krantinės toje teritorijoje turi būti skirtos miesto poreikiams ir laisvai prieinamos žmonėms, o ne būti uždaroje teritorijoje. Dabar tos krantinės priklauso Uosto direkcijai ir būdamos uosto dalimis privalo būti aptvertos. Todėl Koordinacinė taryba pritaria tam, kad tos krantinės būtų perduotos Savivaldybei ir kad ji nuomotų jas tos teritorijos šeimininkams. P. Bekėžos teigimu, ten galėtų atsirasti Savivaldybės, Uosto direkcijos administraciniai pastatai, kokie nors Lietuvos jūrų muziejaus akcentai. Prie vandens reikėtų pastato, kuriame vyktų miesto renginiai.

Naujieji savininkai planuoja statyti tiltą, kuris sujungtų Kruizinių laivų terminalą su buvusiu "Memelio miestu", kad kruizinių laivų keleiviai galėtų patogiai į jį patekti. Pasak P. Bekėžos, jeigu miesto architektai tam pritars, tą idėją palaikys ir Koordinacinė taryba.

Kitas dalykas - netoli tos teritorijos yra žiemos uostas "Klasco" nuomojamoje teritorijoje. Jame vyks krovos darbai. "Mes svarstėme, ar nereikėtų ir žiemos uostą atiduoti miesto reikmėms. Jame būtų galima irgi įrengti jachtų uostelį ir plėtoti Vitės kvartalą panašiai kaip buvusį "Memelio miestą". Ir prie jo žmonės turėtų laisvai prieiti. Žiemos uosto dalis neturėtų būti užpilama ir naudojama krovai", - sakė Koordinacinės tarybos pirmininkas.

Šis pasiūlymas į rezoliuciją neįtrauktas, bet ateityje ketinama svarstyti ir šį klausimą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder