Kur atsikratyti pavojingų atliekų?
Kur atsikratyti pavojingų atliekų?

Atsakingai šiukšles rūšiuojantis klaipėdietis susidūrė su netikėtomis problemomis, kai panoro atsikratyti pavojingų atliekų.

Laimonas pasakojo panoręs atsikratyti tepalų prisigėrusio automobilio salono kilimėlio. Pasak klaipėdiečio, į jį įsigėrė apie 4 litrus tepalų, todėl tai yra pavojinga atlieka, kurios negalima mesti į buitinių atliekų konteinerį. Sąmoningas vyras ėmė ieškoti, kur tokį neišvalomą kilimą išmesti.

"Paskambinau į Savivaldybę numeriu, prie kurio buvo pažymėta "miesto ūkis, atliekų tvarkymas" ir taip toliau. Maloniai bendravusi moteris bandė padėti, bet galų gale pasakė, jog ji - ne "bendrasis telefonas" ir visų miesto problemų išspręsti negali. Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro pavojingų atliekų aikštelės darbuotoja priimamų šiukšlių kategorijoje nerado "tepalais užteršto automobilio salono kilimo" ir pasakė, kad nepriims. Paklausta, kur man jį dėti, darbuotoja pasiūlė kreiptis į "Kuusakoski" įmonę, dar paminėjo kažkokį "Metaloidą". "Kuusakoski" man pasakė, kad yra privatininkai ir pavojingų atliekų nepriima, ir nusiuntė atgal į KRATC", - stebėjosi vyras netikėtai iškilusia problema.

Paskambinus į KRATC atliekų surinkimo aikštelę, kurioje priimamos iš gyventojų buityje susidarančios pavojingos atliekos, darbuotoja paaiškino, jog tepalais užteršto automobilio kilimo priimti negali, nes priima tik tepalais užterštus skudurus. Paklausta, kuo skuduras skiriasi nuo kilimėlio, ji nieko neatsakė. Dar pasiteiravo, ar kilimas - medžiaginis, ar guminis, ir kiek kilimų norima priduoti. Galiausiai leido jį atvežti.

Pasak Laimono, kai tepaluotą kilimą jis nuvežė į KRTAC atliekų surinkimo aikštelę, darbuotoja susirūpino, kad neturi kur jo dėti. Padėjo prie baldų, kurie vėliau dar perrūšiuojami. Pasak klaipėdiečio, moteris bijojo, kad kilimas nebūtų palaikytas automobilio detale, kurias priimti draudžiama.

Sykiu KRATC aikštelėje Laimonas atsikratė ir medicininių atliekų, kurių iš jo nenorėjo priimti vaistinės.

"Turėjome vaistų su pasibaigusiu galiojimu, panaudotų švirkštų ir tuščių ampulių. Ne kartą teko skaityti, jog tokių atliekų negalima mesti į buitinių atliekų konteinerius, kad jas surenka visos vaistinės, tačiau kai žmona medicinines atliekas nunešė į "Eurovaistinę", vaistininkė jos nesuprato. Gintarinės vaistinės atstovė pasakė, kad priims tik vaistus. Papildų likučius ir švirkštus pasiūlė išmesti į šiukšlių dėžę", - pasakojo savo patirtį Laimonas.

Tikrindami klaipėdiečio žodžius paskambinome į keletą skirtingiems tinklams priklausančių uostamiesčio vaistinių ir visų jų vaistininkės tvirtino tą patį: vaistinėje galima atiduoti tik farmacines atliekas - t. y. vaistų likučius. Panaudotus švirkštus farmacininkės rekomendavo mesti į plastiko atliekų konteinerius.

INFORMACIJA

KRATC pavojingų atliekų aikštelėse priimamos šios atliekos:
- dienos šviesos lempos;
- užteršta pakuotė;
- užterštos pašluostės, dažų, lakų likučiai;
- atidirbta alyva, plovikliai;
- rūgštys, šarmai, tirpikliai, tepalų filtrai;
- nerūšiuotos baterijos ar akumuliatoriai, kuriuose yra tos baterijos;
- atliekos, kuriose yra gyvsidabrio;
- tirpikliai, rūgštys, šarmai;
- baterijos ir akumuliatoriai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder