Kviečia tėvus pranešti apie neteisėtas rinkliavas

Kviečia tėvus pranešti apie neteisėtas rinkliavas

Reaguojant į "Vakarų ekspreso" publikacijoje "Klaipėdoje bręsta "darževoliucija" paviešintus tėvų skundus dėl rinkliavų uostamiesčio savivaldybė paragino klaipėdiečius jai tiesiogiai pranešti apie tokius atvejus. Tačiau raginimų "savanoriškai" ir toliau remti darželius nepaisant tėvams į finansiškai nepalankią pusę pasikeitusios tvarkos ir toliau netrūksta.

Anot šiandieninio Savivaldybės pranešimo, administracijoje įvyko keletas pasitarimų dėl naujai įsigaliojusios mokesčio už lankomus darželius tvarkos. Taip pat esą buvo susitikta su ugdymo įstaigų, kurioms publikacijoje buvo metami kaltinimai, vadovais. Jie, kaip ir žurnalistui, taip ir valdininkams neigė, kad darželiuose vykdomos kokios nors rinkliavos.

Žinia, tvirtindami naująją tvarką valdininkai ir politikai akcentavo, jog jai įsigaliojus darželiuose tėvai turės pirkti tik individualaus ugdymo priemones, kurių sąrašą patvirtino Savivaldybės administracijos direktorius.

"Jokių tėvelių skundų Savivaldybės administracija nėra gavusi, todėl nėra galimybės vertinti, kaip laikomasi tvarkos", - konstatuojama pranešime.

Tad Savivaldybė pareiškė kviečianti tėvus, "turinčius informacijos apie galimai vykdomas rinkliavas ar prašymus pristatyti tam tikras priemones darželiams, informuoti apie tokius atvejus Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją".

Skųstis dėl savivalės galima elektroniniu paštu [email protected] arba paskambinus anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8-46) 217 888.

Visgi atrodo, kad bent jau iki šio tėvai yra labiau linkę pasitikėti žiniasklaida arba visuomeninėmis organizacijomis. Vakarų Lietuvos tėvų forumas (VLTF) dienraščiui persiuntė skundą dėl raginimų finansiškai paremti darželį "Liepaitė", su prisegta nuotrauka, kurioje - kortelė, su paramai reikalingais rekvizitais.

"Tai gal greičiau buvo "prašymas" paremti darželį nurodant 30 eurų sumą ir pasiūlyta kuo greičiau tai padaryti. Man, kaip pirmą kartą susidūrus su darželio valdžia tai pasirodė keista. Dauguma tėvų liko nustebę. Mes, "naujokai", nežinodami, kaip lengviau integruotis į darželio veiklą tikėjomės gauti daugiau informacijos apie tai, o gavosi priešingai - 70 proc. informacijos buvo apie pinigus, kaip jiems sunku, kaip skurdžiai gyvena ir t.t." - rašo vieno šį darželį lankančio vaiko mama.

"Liepaitės" vadovė Andželika Petkevičienė dievagojosi, kad darželyje buvo kalbama tik apie "savanorišką paramą".

"Jokios rinkliavos nerenkamos. Buvo tik išdalintos kortelės tiems, kurie nori paremti. Nežinau, iš kur ta 30 eurų suma minima. Kai kurie tėvai klausė, po kiek remti, bet nieko konkrečiai niekas nesakė, gal patys tarpusavyje ją minėjo", - teigė direktorė.

Beje, prieš naująją tvarką pasisakančio VLTF atstovai teigia jau surinkę apie 2 000 taip pat manančių tėvų parašų ir jau artimiausiu metu ketina juos su atitinkamu kreipimusi įteikti Savivaldybei.

Sidebar placeholder