"Metų klaipėdiečio" rinkimai: pakylėti gerumo ir svajonių sparnų

"Metų klaipėdiečio" rinkimai: pakylėti gerumo ir svajonių sparnų

22-ieji "Vakarų ekspreso" organizuojami "Metų klaipėdiečio" rinkimai šįkart buvo lydimi ir jaunųjų klaipėdiečių rankų šilumos - keturių uostamiesčio mokyklų mokiniai entuziastingai iš popieriaus lankstė renginio dekoracijomis tapusius baltus paukščius, ant kurių vėliau užrašė linkėjimus savo gimtajam miestui, visiems jo žmonėms ir šiemetinių rinkimų nominantams bei laureatams.

Viešbutyje "Amberton Klaipėda" ketvirtadienį vakare įvyko "Metų klaipėdiečio" apdovanojimų ceremonija. Jos metu tradiciškai buvo paskelbta, kas, mūsų skaitytojų nuomone, šįkart nusipelnė Garbės klaipėdiečio, Meniškos sielos, Jaunojo talento vardų ir apdovanojimo "Už metų nuopelnus".

Nominantus ir laureatus tradiciškai pagerbė Klaipėdos miesto vadovai ir kiti garbingi svečiai.

Rinkimų sistema

Redakcija šiemet vėl kvietė klaipėdiečius pareikšti savo nuomonę ir siūlyti kandidatus keturioms "Metų klaipėdiečio" nominacijoms.

Įvairiose meno srityse puikių rezultatų pasiekusiam miestelėnui skiriama nominacija "Meniška siela". Perspektyvūs, veiklūs, talentingi jaunieji klaipėdiečiai pagerbiami "Jaunojo talento" titulu.

Nominacijai "Už metų nuopelnus" buvo galima siūlyti kandidatus, kurie per šiuos metus savo darbais garsino mūsų Klaipėdą, o nominacija "Garbės klaipėdietis" skiriama tam miestiečiui, kurio visas gyvenimas yra skirtas mūsų miesto keitimui į gražesnę ir šviesesnę pusę.

Nuo spalio pabaigos "Vakarų ekspreso" skaitytojai ir portalo www.VE.lt lankytojai šioms nominacijoms pasiūlė per 60 klaipėdiečių ir 6 kolektyvus bei organizacijas. Į antrąjį rinkimų etapą, kurio metu vyksta balsavimas, kiekvienoje nominacijoje pateko po tris dažniausiai siūlytus nominantus.

GARBĖS KLAIPĖDIEČIU šiemet tapo po mirties už Klaipėdos vardo garsinimą pasauliniu lygmeniu nominuotas filosofas Leonidas Donskis. Apdovanojimą atsiėmė jo žmona Jolanta Donskienė.

Tradiciškai buvo galima balsuoti ir internetu, ir pildant dienraštyje spausdintus kuponus. Pastarasis balsas buvo prilygintas dešimčiai internetinių.

Laureatai

Garbės klaipėdiečiu šiemet tapo po mirties už Klaipėdos vardo garsinimą pasauliniu lygmeniu nominuotas filosofas Leonidas Donskis. Už jį iš viso buvo atiduoti 1 739 balsai.

Tarp šių nominantų buvo ir už vadovavimą senjorų šokių kolektyvui "Klaipėdos zunda" bei tarptautinių senjorų šokių festivalių organizavimą, Klaipėdos ir visos Lietuvos reprezentavimą nominuota Irena Toliušienė. Trečiasis nominantas - Petras Bielskis, skaitytojų nominuotas už sovietų lagerių nepalaužtą dvasią, už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, lietuviškojo teatro tradicijų puoselėjimą, sukurtą unikalų liaudiškųjų klojimo teatrų tinklą.

"Meniškos sielos" nominantais šiemet buvo tapę sėkmingai šiais metais susibūrusiam Klaipėdos jungtiniam jaunimo simfoniniam orkestrui vadovaujantis Tomas Ambrozaitis, aklas, kurčias ir nebylus Klaipėdos globos namų gyventojas Aleksandras Golikovas, sukūręs didžiulį velykinį kiaušinį ir stebinantis kitais įspūdingais savo darbais, bei Klaipėdos jaunimo teatras (už tai, kad sugeba sukurti kūrybiškumu ir profesionalumu stebinančius spektaklius, nepaisydamas finansinio nepritekliaus). Teatralai ir tapo šios nominacijos laureatais - už juos buvo atiduoti 2 404 balsai.

Šių metų Jaunuoju talentu vakar buvo paskelbtas Skirmantas Mizgiris - Klaipėdos turizmo mokyklos 3 kurso virėjo specialybės mokinys, iš Londone vykusio Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) profesinio meistriškumo konkurso parvežęs aukso medalį. Kartu su juo buvo nominuoti įvairiuose tarptautiniuose konkursuose laurus skinantys J. Karoso muzikos mokyklos pianistai Kristupas Klimkaitis, Jokūbas Žvaliauskas, Goda Rudytė, Gabrielė Zinkutė ir Eglė Leščiūtė bei penkis šimtukus iš brandos egzaminų gavęs, Tarptautinėje mokinių chemijos olimpiadoje sidabro medalį iškovojęs Nikita Pajanok.

JAUNUOJU TALENTU vakar buvo paskelbtas Skirmantas Mizgiris - Klaipėdos turizmo mokyklos 3 kurso virėjo specialybės mokinys, iš Londone vykusio Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) profesinio meistriškumo konkurso parvežęs aukso medalį.

Apdovanojimas "Už metų nuopelnus" įteiktas žvejui Tomui Navalinskui, parodžiusiam iniciatyvą išgelbėti nusausinto Laukžemių tvenkinio žuvis ir subūrusiam žvejų savanorių komandą, kuri tai padarė. Pastarajam apdovanojimui dar buvo nominuotas ir jauniausiu Rio parolimpinių žaidynių irkluotoju tapęs bei 10-ą vietą užėmęs ir savo asmeninį rezultatą pagerinęs Augustas Navickas. Skaitytojai savo balsais buvo įvertinę ir policininkus Ernestą Stonkų bei Aidą Karmoną, ne tarnybos metu išgelbėjusius viešoje vietoje iš gyvenimo pasitraukti sumaniusio senolio gyvybę.

Nuoširdi padėka

"Vakarų ekspreso" redakcija nuoširdžiai dėkoja partneriams, kurių dėka "Metų klaipėdiečio" rinkimus vainikavo gražus vakaras: renginio mecenatui "Vakarų medienos grupei", globėjui UAB "Švyturys-Utenos alus", generaliniam rėmėjui - darbų saugos konsultacinei įmonei "Sabelija", didžiajam rėmėjui "Limarko" grupei, rėmėjams UAB "Solorina", Jūrų krovinių kompanijai "Bega", AB "Smiltynės perkėla", "Klaipėdos baldams", statybos įmonei "Arkada", saugos tarnybai "Argus", "Fortum", "Mūsų laikas", prekybos ir pramogų sostinei "Akropolis", "Linartikai", individualių namų kvartalui "Pagoniškės", "IDEA Group", viešbučiui "Amberton Klaipėda", "3D stikle", "Transkonai", sodo centrui "Frezija".

Taip pat padėkos žodžius tariame renginių organizatoriui "Promo Plius", nuostabius paukščius iš popieriaus lanksčiusiems Klaipėdos Martyno Mažvydo, "Smeltės", Maksimo Gorkio ir "Vyturio" progimnazijų mokiniams bei jų mokytojoms Deimantei Vaišnoraitei, Dalijai Krogertei, Ilonai Mačiulaitienei, Ritai Lavrinenkovienei, Evaldai Enzinaitei, Marinai Siličevai, Irinai Kolbasovai ir Rožei Mingilaitei.

MENIŠKA SIELA - nepaisant finansinio nepritekliaus kūrybiškumu ir profesionalumu stebinančius spektaklius kuriantis Klaipėdos jaunimo teatras. Kolektyvui skirtą apdovanojimą atsiėmė aktoriai Gytis Šimelionis ir Evelina Lozdovskaja.

Už puikią vakaro nuotaiką esame dėkingi visiems svečiams ir pianistui Sauliui Šiaučiuliui, vokalistei Paulinai Skrabytei, renginio vedėjui Remigijui Ambrulaičiui, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto solistams Ričardui Jankevičiui, Mantui Černeckui, Simonui Laukaičiui ir Beatai Molytei-Kulikauskienei, solistui Rokui Spalinskui ir teatro vadovui Jonui Sakalauskui, Aušros Krasauskaitės baleto studijos balerinoms, Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniui K. Klimkaičiui, roko grupei "Barzdoti vyrai", "Grock" studijos vadovui Linui Švirinui ir jo auklėtiniams, grupei "Swingulingu".

"UŽ METŲ NUOPELNUS" pavadintas apdovanojimas įteiktas žvejui Tomui Navalinskui, parodžiusiam iniciatyvą išgelbėti nusausinto Laukžemių tvenkinio žuvis ir subūrusiam žvejų savanorių komandą, kuri tai padarė.

Balsavimo rezultatai

Garbės klaipėdietis

Leonidas Donskis - 53 balsai kuponais (virsta 530 balsų) ir 1 209 internetu. Iš viso - 1 739.
Irena Toliušienė - 83 balsai kuponais (virsta 830 balsų) ir 888 internetu. Iš viso - 1 718.
Petras Bielskis - 640 balsų (visi - internetu).

Meniška siela

Klaipėdos jaunimo teatras - 1 balsas kuponu (virsta 10 balsų) ir 2 394 internetu. Iš viso - 2 404.
Tomas Ambrozaitis - 2 balsai kuponais (virsta 20 balsų) ir 1 848 internetu. Iš viso - 1 868.
Aleksandras Golikovas - 15 balsų kuponais (virsta 150 balsų) ir 244 internetu. Iš viso - 394.

Jaunasis talentas

Skirmantas Mizgiris - 198 balsai kuponais (virsta 1 980 balsų) ir 5 648 balsai internetu. Iš viso - 7 628.
J. Karoso muzikos mokyklos pianistai Kristupas Klimkaitis, Jokūbas Žvaliauskas, Goda Rudytė, Gabrielė Zinkutė ir Eglė Leščiūtė - 229 balsai kuponais (virsta 2 290 balsų) ir 5 029 internetu. Iš viso - 7 319.
Nikita Pajanok - 346 balsai (visi - internetu).

Nominacija "Už metų nuopelnus"

Tomas Navalinskas - 1 576 balsai (visi - internetu).
Ernestas Stonkus ir Aidas Karmonas - 1 balsas kuponu (virsta 10 balsų) ir 317 internetu. Iš viso - 327.
Augustas Navickas - 2 balsai kuponais (virsta 20 balsų) ir 261 internetu. Iš viso - 281.

"Metų klaipėdiečio" rinkimai skatina bendruomeniškumą

"Esame dėkingi dienraščiui "Vakarų ekspresas" už tai, kad jūs formuojate tradicijas, kurios buria bendruomenę", - sakė į iškilmingą "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo ceremoniją susirinkę garbūs svečiai.

Klaipėdiečiai labiausiai miestui nusipelniusius žmones šiemet išrinko jau 22 kartą.

Gausiai į iškilmingą "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo šventę susirinkę svečiai akcentavo, jog jiems tai labai prasminga diena. Kai galima sustoti ir padėkoti tiems, kurie gerus darbus daro ne dėl šlovės ar naudos sau. Jie tiesiog nepamiršta, kad gyvena ne vieni, o bendruomenėje.

Šilto ir prasmingo vakaro metu pagerbti ir skrydžio lengvumą pajutę ir, deja, jau išskridę žmonės. Tad itin prasmingai suskambėjo pagrindinė vakaro dekoracija - tūkstantis jaunųjų klaipėdiečių rankomis išlankstytų popierinių paukščių.

"Vakarų ekspreso" vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus, dėkodamas asmenybėms, kurios nuoširdžiai ir intensyviai dirba Klaipėdos ir miestiečių labui, vakaro organizatoriams, rėmėjams, ir visiems susirinkusiems, nuoširdžiai linkėjo visiems taikos ir ramybės.

"Ir linkiu būti optimistais, nes tokie žmonės aplink save kuria gerą nuotaiką, suteikia sparnus kitiems. O pesimistai reikalingi tam, kad optimistai jų fone galėtų sublizgėti", - sakė G. Tomkus.

JAUTRU. Itin jautria renginio akimirka tapo "Garbės klaipėdiečio" nominacijos įteikimo ceremonija. "Vakarų ekspreso" vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus nuoširdžiai palaikė po mirties Garbės klaipėdiečiu tapusio Leonido Donskio žmoną Jolantą. Egidijaus Jankausko nuotr.

"Deja, tenka pripažinti, kad Klaipėdoje dažnai stinga bendruomeniškumo, todėl "Metų klaipėdiečio" rinkimai atlieka ypatingą misiją. Visi tie, kurie buvote nominuoti šiuose rinkimuose, - didžiuokitės, nes jus išrinko ir pasiūlė laiptinės kaimynai, bendradarbiai, mokslo draugai. Klaipėdos mero vardu noriu jums padėkoti, kad jūs tokie mieste esate", - sakė Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Tradiciškai "Metų klaipėdiečius" skelbia ir apdovanojimus teikia įmonių, kurios palaiko šią iniciatyvą, atstovai. Daugelis jų taip pat džiaugėsi, kad ši graži tradicija skatina klaipėdiečius būti bendruomeniškus ir pastebėti šalia esančius žmones.

"Miestas - tai žmonės. Todėl labai svarbu pastebėti ir apdovanoti tokius klaipėdiečius", - sakė nominaciją už "Metų nuopelnus" žvejui Tomui Navalinskui įteikęs renginio globėjo, UAB "Švyturys-Utenos alus" Klaipėdos regiono pardavimo ir plėtros vadovas Artūras Milčius.

T. Navalinskas savo ruožtu sutiko, kad kilniam tikslui susibūrę žmonės gali būti didžiulė jėga. Žinia, šis garbingas apdovanojimas žvejui atiteko už tai, kad jis sugebėjo suburti bendraminčių komandą, kurie išgelbėjo nusausinto Laukžemių tvenkinio žuvis.

"Tikrai nesitikėjau tokio palaikymo. Dar kartą dėkoju visiems savanoriams, žmonės net iš užsienio parskrido, kad galėtų dalyvauti žuvų gelbėjimo operacijoje. Norėčiau, kad mūsų pavyzdys būtų užkrečiamas", - dėkojo T. Navalinskas.

"Jaunojo talento" nominaciją skelbė didžiojo renginio rėmėjo - "Limarko" laivininkystės kompanijos - generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris.

"Smagu dalyvauti tokioje brandžioje šventėje, kurią organizuoja brandus dienraštis "Vakarų ekspresas". Jūs formuojate tradicijas, o tradicijos formuoja brandžią visuomenę. Tai yra labai svarbu", - sakė V. Lygnugaris.

Cituodamas filosofo Artūro Šopenhauerio frazę "Talentingas žmogus - tai šaulys, galintis pataikyti į taikinį, į kurį nepataiko kiti, o genijus - tai šaulys, pataikantis į taikinį, kurio kiti nemato", "Jaunojo talento" nugalėtoją V. Lygnugaris prilygino taikliausiam šauliui.

 

PADĖKA. "Jūs formuojate tradicijas, o tradicijos formuoja brandžią visuomenę", - už "Metų klaipėdiečio" rinkimus "Vakarų ekspresui" dėkojo "Limarko" laivininkystės kompanijos generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris. Egidijaus Jankausko nuotr.

Šios nominacijos nugalėtoju šiemet tapęs Klaipėdos turizmo mokyklos mokinys Skirmantas Mizgiris atviravo, kad tiek gavus šį apdovanojimą, tiek Londone profesinio meistriškumo konkurse gavus auksinį medalį apėmė tas pats neapsakomas jausmas, skatinantis nesustoti ir tobulėti.

Šmaikštumo nestokojantis renginio vedėjas Remigijus Ambrulaitis bandė išgauti iš auksinio virėjo kokį nors įmantresnį pusryčių patiekalą, tačiau jaunasis talentas neskubėjo išduoti gerų receptų.

"Nesu kažkuo išskirtinis. Valgau taip pat, kaip ir jūs visi", - kuklinosi S. Mizgiris.

Nenuskriausti liko ir labai nedideliu balsų skirtumu nuo nugalėtojo atsilikę J. Karoso muzikos mokyklos jaunieji pianistai. Bendrovė "Vaidenta" kiekvienam iš jų įteikė 100 eurų vertės dovaną.

"Kas iš širdies išeina - širdyje ir lieka", - Džoną Džeimsą Pajetą citavo generalinio rėmėjo - darbų saugos konsultacinės įmonės "Sabelija" - Svarbių klientų skyriaus vadovė Daiva Vičiulienė. Jai teko garbė paskelbti ir apdovanoti "Meniška siela" šiemet tapusio Klaipėdos jaunimo teatro atstovus. Apdovanojimą atsiėmę aktoriai Evelina Lozdovskaja ir Gytis Šimelionis atviravo, kad jiems geriausi spektakliai yra tie, į kuriuos ateina žiūrovas.

Itin jautria renginio akimirka tapo "Garbės klaipėdiečio" nominacijos įteikimo ceremonija.

Už Klaipėdos vardo garsinimą pasauliniu lygmeniu šiuo apdovanojimus po mirties pagerbtas Leonidas Donskis. Publika šios iškilios asmenybės atminimą pagerbė atsistojusi. Ovacijos nurimo tik tuomet, kai graudulio neslepianti L. Donskio žmona Jolanta tarė padėkos žodžius.

"Leonidas labai mylėjo Klaipėdą. Keturiolika metų dirbo stovykloje "Žilvitis", juk ir jo akademinės ambicijos užgimė būtent čia - uostamiestyje. Čia, Klaipėdoje, gyvena daug jam brangių žmonių. Ačiū jums labai", - dėkojo J. Donskienė.

ROKAS. Audringų publikos aplodismentų sulaukė studijos "Grock" suburta roko grupė "Barzdoti vyrai". Egidijaus Jankausko nuotr.

"Malonu būti piliete tokio miesto, kuriame gimsta ir gyvena tiek daug žmonių, galinčių būti pavyzdžiu mūsų vaikams. Ačiū jums labai", - visiems vakaro nominantams dėkojo renginio mecenato - "Vakarų medienos grupės" - personalo direktorė Reda Karbauskaitė.

Tai, kad klaipėdiečiai moka susivienyti bendriems tikslams, tarsi patvirtino oficialiąją dalį užbaigęs netikėtas siurprizas - kiekvienam svečiui buvo įteiktas specialus mušamasis instrumentas. Geros nuotaikos orkestru pavadintas gausus susirinkusiųjų būrys diriguojant Jotvilui Švirinui improvizavo iš širdies.

"Štai kaip skamba Klaipėda, kai klaipėdiečiai suremia pečius bendram tikslui", - dėkojo visiems renginio vedėjas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder