Miesto autobusuose skambės moteriškas balsas
Miesto autobusuose skambės moteriškas balsas

Nuo rudens Klaipėdos autobusuose laukiama nemažai pokyčių, vienas jų - stotelių pavadinimai bus pranešami moters balsu.

Šiuo metu kai kurių maršrutų autobusų keleiviai naująjį balsą jau galėjo išgirsti. VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) direktorius Gintaras Neniškis informavo, kad kol kas naujoji sistema tvarkoma, tobulinamas bandomasis variantas.

Pasak G. Neniškio, nuo rugsėjo stotelių pavadinimai bus pranešami Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės balsu, o su keletą metų autobusuose girdėtu filosofo, europarlamentaro Leonido Donskio balso įrašu teks atsisveikinti. Tikimasi, kad žmonėms bus nesunku įprasti prie visai kitokio tembro balso.

"Naujasis, O. Žalienės, balsas - šiek tiek griežtesnis nei L. Donskio. Tačiau pasikeitus situacijai Klaipėdos mieste, kai L. Donskis čia nebegyvena ir nebedirba, ieškojome žmogaus, kuris reprezentuotų Klaipėdos miestą. Mūsų nuomone, kol kas nieko tinkamesnio nėra ir esame labai dėkingi, kad O. Žalienė sutiko atlikti šį nemokamą ir gana sudėtingą darbą", - pasakojo G. Neniškis, pridūręs, kad stotelių pavadinimų įrašymo procesas truko net apie 10 valandų.

G. Neniškis teigė manantis, kad ši naujovė galėtų būti naudinga ir Jūrų muziejui - esą, galbūt išgirdę jo vadovės balsą, žmonės dažniau į jį užsuks.

Vis dėlto drausminamieji pranešimai apie tinkamą ir netinkamą elgesį viešajame transporte ir toliau skambės televizijos laidos "Reidas" vedėjo Gintaro Vaičekausko balsu, mat jo įvaizdis ir balsas šiam tikslui esą labai tinkami. Tik šiuos pranešimus keleiviai girdės kiek rečiau nei dabar.

KKT vadovas minėjo, kad rugsėjį bus ir dar daugiau pokyčių - nuo pat rugsėjo 1-osios autobusų vairuotojai turėtų pradėti laikytis bendro aprangos kodo.

Be to, jei bus baigtas įvairių aspektų nagrinėjimas su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija, rudenį visuose autobusuose turėtų pradėti veikti vaizdo kameros, taip pat ruošiamasi juose įrengti elektronines švieslentes panaikinant vis dar naudojamas kartonines informacines lenteles.

Taip pat šį rudenį uostamiesčio gatvėse tikimasi išvysti ir pirmuosius dešimt autobusų, kurie bus nudažyti pagal naująjį dizainą.

Sidebar placeholder