Nauju laivu į Nidą - per pusvalandį

Nauju laivu į Nidą - per pusvalandį

Klaipėdoje, jau nuo birželio mėnesio bus pradėtas vykdyti vandens maršrutas Klaipėda – Nida. Iš ten, kitu laivu gyventojai galės pasiekti ir laikinąją sostinę Kauną.

Penktadienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės pasitarime buvo kalbama apie naujai atsirasiantį laivą su povandeniniais sparnais, kuris uostamiesčio gyventojus ateinančią vasarą plukdys vandens maršrutu Klaipėda – Nida. „Laivas bus „Raketos“ tipo ir šiltuoju metų laiku vieną arba du kartus per dieną kursuos šiuo maršrutu“, - komentavo mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Laivo savininkai VšĮ „Vandens kelias“ patys kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę, išreikšdami norą teikti tokią paslaugą. „Jie taip pat organizuoja vandens maršrutus Nemunu iš Kauno į Nidą“, - pasakojo pavaduotojas.

Pasitarime buvo svarstoma, kurioje vietoje šis laivas galėtų būti prišvartuotas, kad keleiviams būtų patogu ir saugu išlipti ir įlipti. „Kadangi Danės upės krantinės yra perduotos koncesininkui, tikimės, kad šiuo klausimu bus rastas bendras sprendimas. Buvo kalbama, kad laivas galėtų stovėti Šiauriniame rage“, - kalbėjo A. Barbšys.

 Planuojama, kad žmonės šia paslauga galės pradėti naudotis jau nuo birželio mėnesio. „Miestui tai yra labai aktualu ir mes tikrai norėtumėme, kad šios transporto priemonės pagalba šis maršrutas būtų vykdomas. Tikimės, kad pandeminė situacija iki to laiko nepablogės ir planų nepakeis“, - teigė pašnekovas.

Šiuo vandens reisu pasiekus Nidą, persėdus į laivą „Raketa“ bus galima nuplaukti ir į Kauną.

Laivas, kuris vykdys maršrutą Klaipėda – Nida talpins 48 keleivius.

Koks bus naujojo laivo pavadinimas, kol kas dar neaišku. Anot N. Šilgalio, šis klausimas paliktas spręsti rėmėjams.

"Mes esame labai stipriai priklausomi nuo jų. Dėl pavadinimo yra dar labai daug interesų, todėl atskleisti jo nenorime, nes nėra iki galo nuspręsta", - kalbėjo N. Šilgalis.

VšĮ "Vandens kelias" pati kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę ir išreiškė norą teikti tokią paslaugą. Įmonė taip pat organizuoja vandens maršrutus Nemunu iš Kauno į Nidą.

"Laivas yra labai greitas, nes turi povandeninius sparnus ir čiuožia vandeniu kaip su slidėmis.

Ši transporto priemonė gali išvysti net 70 kilometrų per valandą greitį.

Todėl nuo Klaipėdos iki Nidos šis laivas nuplauks šiek tiek daugiau nei per pusvalandį", - teigė N. Šilgalis.

Pasitarime buvo svarstoma, kurioje vietoje šis laivas galėtų būti prišvartuotas, kad keleiviams būtų patogu ir saugu išlipti ir įlipti.

"Kadangi Danės upės krantinės yra perduotos koncesininkui, tikimės, kad šiuo klausimu bus rastas bendras sprendimas. Buvo tariamasi, kad laivas galėtų stovėti Šiauriniame rage", - kalbėjo A. Barbšys.

Planuojama, kad žmonės šia paslauga galės pradėti naudotis jau nuo birželio mėnesio.

"Miestui tai yra labai aktualu ir mes tikrai norėtumėme, kad toks maršrutas atsirastų. Tikimės, kad pandeminė situacija iki to laiko nepablogės ir planų nepakeis", - teigė vicemeras.

Taip pat bus suderinti grafikai, kad gyventojai, pasiekę Nidą, galėtų persėsti į laivą "Raketa" ir nuplaukti į Kauną.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder