Neatrasti Giruliai - gamtos lobis, kuriuo privalome dalintis (2)

Neatrasti Giruliai - gamtos lobis, kuriuo privalome dalintis (2)

Visas pasaulis žino Negyvąją jūrą. Milijonai žmonių kiekvienais metais plūsta į Izraelį ir Jordaniją, tam, kad patirtų Negyvosios jūros legendą. Tam, kad pajustų ypač druskingo vandens teigiamą poveikį sveikatai. Farmacijos ir kosmetikos pramonė jau seniai atrado Negyvosios jūros vandens gydomąsias savybes ir sėkmingai jas išbandė pasaulinėse rinkose.

Klaipėdos regionas irgi turi savo Negyvąją jūrą, tik ji pasislėpusi giliai po žeme. Mūsų Negyvoji jūra po mūsų kojomis. Kilometro - dviejų kilometrų gylyje slypi didelio druskingumo geoterminiai vandenys, kurie savo sūrumu ir gydomosiomis savybėmis toli gražu pralenkia "Vytauto" mineralinį.

XXI amžiuje stovime prie milžiniško sveikatos lobio ir dėl savo baimių, nežinojimo, ryžto ir drąsos stokos vis dar nesugebame jo panaudoti visuomenės sveikatos labui.

UAB "Kamineros grupė" Giruliuose planuoja vystyti ambicingą ir unikalų visuomenei skirtą projektą - poilsio ir sveikatingumo kompleksą "Pajūris".

Šio komplekso išskirtinumas ir glūdi tame, kad gydymo ir sveikatinimo tikslams būtų naudojamas čia pat vietoje išgaunamas geoterminis vanduo.

Tokio komplekso atsiradimas mums ir mūsų svečiams atvertų požeminę Negyvąją jūrą ir sudarytų išskirtines galimybes visiems pasinaudoti požeminiais sveikatos šaltiniais.

Pasaulyje sukaupta daug mokslinės medžiagos apie geoterminio vandens teigiamą poveikį mūsų savijautai.

Skirtingose pasaulio vietose skiriasi ir vandens savybės

Klaipėdos mokslininkai, gydytojai praktikai ir verslas suvienijo pajėgas tam, kad išsiaiškintų, kokių savybių turtingas ir kokį poveikį žmogaus sveikatai daro mūsiškis gyvybės eliksyras.

Lietuvoje beprecedenčiam tyrimui jėgas buvo sutelkę Klaipėdos universiteto mokslininkai, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP), Jūrininkų sveikatos priežiūros centras ir Girulių poilsio ir sveikatingumo komplekso plėtotojai UAB "Kamineros grupė".

Tyrimo metu buvo naudojamas iš 1 135 m išgaunamas geoterminis vanduo, kurio temperatūra siekia apie 38 laipsnius šilumos.

Nustatyta, kad Vakarų Lietuvoje iš 2 km gylio išgaunamas vanduo yra labai druskingas ir savo savybėmis labai nedaug nusileidžia Negyvosios jūros vandeniui.

Moksliniai eksperimentai buvo atliekami naudojant stovintį, nusodintą geoterminį vandenį.

Specialistai daro išvadą, kad į sistemas patiekiamas natūralus, tiesiai iš gamtos, vanduo leistų tikėtis dar geresnių rezultatų.

Unikalaus biomedicininio geoterminio vandens tyrimo priešakyje stovėjusi ir daug darbų organizavusi gydytoja dr. Lolita Rapolienė sako: "Mokslinis tyrimas buvo sudėtingas, nes sau išsikėlėme tikslą padaryti tai, ko mokslininkai pasaulyje iki šiol dar nebuvo atlikę, - atsakyti į klausimą, ar svarbi balneoterapijai naudojamo vandens mineralizacija bei kaip mineralizacijos intensyvumas veikia atskiras žmogaus organizmo sistemas."

Moksliniuose eksperimentuose dalyvavę klaipėdiečiai ne tik galėjo maloniai pasipliuškenti šiltame geoterminiame vandenyje, bet ir suteikė daug fundamentalių žinių.

Žmonės minėjo, kad po procedūrų pagreitėjo įsisenėjusių žaizdų gijimas, įsitikinta, kad geoterminis vanduo mažina uždegiminius procesus, cholesterolį.

Geoterminio vandens procedūros turėjo teigiamą poveikį kraujo spaudimui, pulso sureguliavimui.

Tyrimo dalyviai teigė, kad ėmė vartoti mažiau vaistų, atsirado teigiamų nervų sistemos pokyčių, perpus sumažėjo stresas, odos sausumas.

Rezultatyvi Klaipėdos mokslo ir verslo partnerystė pasiuntė mums visiems aiškią žinią, kad gyvename virš labai aktualaus ir svarbaus mūsų sveikatai gamtinio resurso, kurio išlaisvinimas ir panaudojimas žmonėms gydyti ir sveikatai stiprinti būtų didžiulis žingsnis į priekį didinant mūsų regiono ekonominį, mokslinį ir socialinį potencialą.

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas įsitikinęs: "Klaipėdos universiteto mokslininkai miesto labui išties stipriai pasitarnavo - tyrimas turėtų tapti stipriu impulsu galutinai įsitikinant gamtinių turtų unikalumu bei, įvertinus itin dideliu druskingumu pasižyminčio geoterminio vandens savybes, imtis kurti infrastruktūrą, kuri sudarytų sąlygas platesniam šių išteklių panaudojimui."

Toks tyrimas tik patvirtina, kad verslo siekis statyti sveikatingumo centrą su geoterminio vandens SPA kompleksu Giruliuose yra perspektyvus, į ateities visuomenės poreikius orientuotas žingsnis.

Norint, kad šis žingsnis tvirtai būtų žengtas, yra reikalingas ir miesto vadovų bei Savivaldybės administracijos palaikymas ir supratimas, kad tokiam objektui atsirasti yra reikalinga rekreacinės paskirties teritorija.

Kad tikra poilsio, sveikatos ir gydymo oazė gali atsirasti tik ramioje, tylioje aplinkoje. UAB "Kamineros grupė" vadovas Arūnas Tuma nenuleidžia rankų ir į ateitį žiūri optimistiškai: "Nepaisydami tylos, įsivyravusios laukiant mums aktualių sprendimų, neprarandame pasiryžimo Giruliuose įrengti tokį sveikatingumo kompleksą, kokio nebūtų 500-600 kilometrų spinduliu. Delsdama Klaipėda labai daug praranda. Menksta jos patrauklumas turistų akyse, neauga gyvenimo kokybė kalbant apie pačių miestiečių poreikius."

Valdžios institucijų palaikymas yra labai svarbūs įgyvendinant tokius reikšmingus visam regionui projektus. Norisi tikėti, kad miesto valdžia palaikys šio unikalaus ir ambicingo projekto įgyvendinimą.

"Kamineros grupė" vadovas Arūnas Tuma nenuleidžia rankų ir ateitį žiūri optimistiškai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder