Nuolaidos daugiavaikėms šeimoms: idėja dar nepalaidota

Nuolaidos daugiavaikėms šeimoms: idėja dar nepalaidota

Nors valstybės lygmeniu nepatvirtinta nuolaidų daugiavaikėms šeimoms sistema, Klaipėdoje šios minties iš principo neatsisakoma. Tiesa, kol kas niekur ir neskubama.

"Vakarų eksprese" jau buvo rašyta, kad nuolaidų kortelių daugiavaikėms šeimoms sistema puikiai veikia Lenkijoje, o praėjusį rugsėjį šiuo pavyzdžiu pasekė ir Alytaus miestas. Alytiškiai pasakojo, kad įvairias nuolaidas tris ir daugiau vaikų auginančioms alytiškių šeimoms siūlo 44 įmonės bei organizacijos. Įvairiomis nuolaidomis naudojasi per 215 Alytuje bei rajone gyvenančių daugiavaikių šeimų, nepaisant jų gaunamų pajamų.

"Girdėjau žinią, kad panašią nuolaidų sistemą jau patvirtino ir Birštonas, gaila, kad Klaipėdoje vis dar stovime vietoje, nors iniciatyvą valdžiai pateikiau dar pavasarį", - sakė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė.

Tiesa, Birštonas pasuko kiek kitu keliu. Šiame mieste neišskiriamas nė vienas socialinis sluoksnis, nuolaidų kortelės miesto valdžios sprendimu bus įteikiamos kiekvienam pilnametystės sulaukusiam birštoniečiui. Planuojama, kad įvairias nuolaidas siūlanti kortelė kiekvienam Birštone gyvenamąją vietą deklaravusiam asmeniui bus išduodama nemokamai ir galios penkerius metus.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas neslepia, kad idėją patvirtinti ir uostamiestyje nuolaidų sistemą pristabdė praūžę rinkimai, mat nenorėta, kad į Seimą patekti pretendavusiai K. Paulikei tai taptų tik rinkimų programos dalimi. Be to, laukta, kokį verdiktą dėl šeimos kortelių skelbs šalies valdžia.

Lapkričio pradžioje Vyriausybė nepritarė grupės parlamentarų siekiui įdiegti šeimos kortelę, suteikiančią nuolaidų daugiavaikėms šeimoms.

"Nors valstybė pakankamai rimtais argumentais atrėmė šį siūlymą, neatmetu, kad tokia sistema Klaipėdoje galėtų būti. Tam reikia ne vien formalių valdžios sprendimų, bet ir to, kad į šį procesą geranoriškai įsitrauktų verslo struktūros. Direktyvomis mes galime nuspręsti nebent tai, kad tokią nuolaidų sistemą pradėtų taikyti Savivaldybei pavaldžios įstaigos.

Neatmesčiau ir tokios galimybės. Bus galima prie to sugrįžti. Pradėjus nuo savivaldai pavaldžių paslaugų nuolaidų sistemos daugiavaikėms šeimoms tai galėtų tapti atspirties tašku kalbinant jungtis į sistemą ir verslo struktūras. Žodžiu šitos idėjos nenurašau, tik bandau viską vertinti realiai ir blaiviai", - planais dalijosi V. Grubliauskas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder