Pakeliui į valdžią - intrigos
Pakeliui į valdžią - intrigos

Tik ką uostamiestyje susibūrusiame bei artėjančiuose savivaldos rinkimuose dalyvauti planuojančiame "Klaipėdos" visuomeniniame rinkimų komitete permainos - iš jo netikėtai pasitraukė devyni nariai. Dalis jų "Vakarų ekspresui" teigė minėto komiteto steigėjų sąraše atsiradę dėl nesusipratimo.

Ateinančių metų kovo 1-ąją vyksiančiuose savivaldos ir tiesioginiuose merų rinkimuose uostamiestyje turėtų varžytis ne tik politinės partijos, bet ir du nauji visuomeniniai rinkimų komitetai - Klaipėdos miesto visuomeninis komitetas "Puteikis plius" ir "Klaipėdos" visuomeninis rinkimų komitetas.

Pastarajame apstu žymių klaipėdiečių pavardžių. Tai - aktorius ir režisierius Vytautas Paukštė, aktorė Virginija Kochanskytė, skulptorius Arūnas Sakalauskas, filosofas publicistas Arvydas Juozaitis, sportininkas Ramūnas Vyšniauskas, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos vadovas, rašytojas Juozas Šikšnelis, dabartinis Klaipėdos vicemeras Vytautas Čepas bei kt.

Visgi Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) tik įregistravus šį 82 narių komitetą jame netikėtai įvyko permainos - pasitraukė devyni nariai. Tarp jų - uostamiesčio Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė, vyriausioji Savivaldybės kalbos tvarkytoja Asta Chrustaliova, Tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė Virginija Palaimienė.

"Oficialiai priežasčių, dėl ko pasitraukė iš komiteto, šie žmonės nenurodė. Tiesa, vienas tik žodžiu pasakė buvęs suklaidintas, - teigė VRK narys Rokas Stabingis. Minėti devyni asmenys iš komiteto pasitraukė iki gruodžio 6 dienos, kai tai dar buvo galima padaryti paprastai, asmeniškai neatvykstant į VRK ar nepateikiant jau notariškai patvirtinto prašymo. Beje, dar vienas šio komiteto narys į mus dėl galimybės pasitraukti kreipėsi praėjusį pirmadienį."

"Tai buvo nesusipratimas. Maniau, kad pasirašau tik po palaikymu steigti komitetą, bet paaiškėjo, kad buvau įtraukta ir į komiteto narių sąrašą. Tikrai politinėje veikloje dalyvauti nenoriu", - sakė A. Chrustaliova.

"Nieko bendro su šia žmonių grupe neturiu bei tik iš laikraščio sužinojau, kad esu oficialiai įtraukta į komiteto narių sąrašą, - sakė K. Vintilaitė. - Parašus rinko Savivaldybėje dirbantys žmonės. Teigta, kad pasirašydama aš tik pritarsiu idėjai, jog minėtas komitetas Klaipėdoje atsirastų bei dalyvautų savivaldos rinkimuose. Vėliau paaiškėjo, kad mano parašas atsidūrė komiteto veiklos sutartyje."

Kas Savivaldybėje rinko parašus, K. Vintilaitė atsisakė atskleisti. Taip pat ji teigė į teismą nesikreipsianti, mat iš komiteto pasitraukė bei taip, jos žodžiais, "atstatė savo teises".

"Klaipėdos" visuomeninio rinkimų komiteto koordinatorė Skaistė Šereikaitė teigė priežasčių, dėl ko net devyni komiteto nariai iš jo pasitraukė, nežinanti.

"Jokios apgaulės tikrai nebuvo. Nors pati asmeniškai parašų nerinkau, tačiau keista, kad suaugę žmonės teigia nežinoję, po kuo pasirašė. Gal jie paprasčiausiai neįsigilino", - sakė S. Šereikaitė.

VRK narys R. Stabingis pažymėjo, kad nors iš minėto komiteto ir pasitraukė devyni nariai, dalyvauti artėjančiuose savivaldos bei tiesioginiuose merų rinkimuose jie vis dar gali, mat bendro komiteto narių skaičius vis tiek dar yra didesnis nei 62 - leidžiamas minimalus narių skaičius.

Anksčiau skelbta, kad "Klaipėdos" visuomeninis rinkimų komitetas tiesioginiuose merų rinkimuose ketina kelti dabartinio miesto Tarybos nario, verslininko Rimanto Cibausko kandidatūrą.

Sidebar placeholder