Paskelbtas jachtklubo operatoriaus konkursas

Paskelbtas jachtklubo operatoriaus konkursas

Tikimasi, kad šiemet rugsėjo pabaigoje jachtklubas Smiltynėje jau turės operatorių, su kuriuo bus pasirašyta sutartis 10 metų. O ar jachtklubas pradės veikti dar šiemet, ar tik gerai pasirengs kitam sezonui, priklausys nuo paties operatoriaus apsisprendimo.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad dalinė jachtklubo Smiltynėje rekonstrukcija kainavo daugiau nei 14,7 mln. Lt, kad sutvarkyti pirmas ir antras baseinai, kuriuose telpa apie 65 laivai.

Baigtas objektas jau kurį laiką stovi nenaudojamas, mat Valstybinė komisija jį tinkamu naudoti pripažino tik šiemet kovo 4 d. Kol tai nebuvo padaryta, nebuvo galima skelbti konkurso dėl jachtklubo operatoriaus parinkimo.

Konkurso sąlygos buvo gana kruopščiai ir ilgai derinamos: tarpusavyje turėjo susitarti trys šalys - Lietuvos verslo paramos agentūra, kadangi objektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, Klaipėdos miesto savivaldybė ir VšĮ Klaipėdos jachtklubas.

Pagaliau Jūros šventės išvakarėse, liepos 23-iąją, įvyko pastarosios VšĮ dalininkių - Klaipėdos miesto savivaldybės ir UAB "Dommo Nerija" - atstovų susirinkimas, kuriame buvo patvirtintos konkurso sąlygos, o liepos 24 d. Klaipėdos jachtklubas jau paskelbė operatoriaus parinkimo konkursą. Paraiškos dalyvauti konkurse bus priimamos iki rugpjūčio 21 d.

Konkursas vyks dviem etapais. Pirmiausia gautas paraiškas komisija per keletą dienų įvertins kvalifikacijos požiūriu. Tik po to, kai bus nustatyti dalyviai, atitinkantys keliamus kvalifikacinius reikalavimus, prasidės antras etapas, t. y. tada jų bus prašoma pateikti konkrečius pasiūlymus.

Pasak Klaipėdos jachtklubo direktoriaus Kęstučio Taleto, kai bus atrinkti turintys tinkamą kvalifikaciją dalyviai, jie patys spręs, kiek jiems reikės - savaitės ar dviejų - įsipareigojantiems pasiūlymams parengti. Tik po to šiuos pasiūlymus vertins pirkimo ekspertų komisija, jos nariai susitikinės su kandidatais.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė neslepia, jog savivaldybė labai norėtų, kad šiame konkurse dalyvautų AB "Klaipėdos laivų remontas" (KLR), Klaipėdos pilies uosto operatorė, turinti didelę tokio darbo patirtį.

KLR generalinis direktorius Alvydas Butkus vakar sakė, jog bendrovė tikrai nori būti Smiltynės jachtklubo operatoriais.

"Viskas priklausys nuo konkurso sąlygų. Pats dar nesu su jomis susipažinęs. Kai išanalizuosime sąlygas, tada ir nuspręsime galutinai, ar dalyvausime, ar ne", - sakė A. Butkus.

A. Velykienės teigimu, kvalifikaciniai reikalavimai tikrai nėra sudėtingi - tik minimalūs. Jos manymu, operatorius turėtų būti parinktas šiemet rugsėjį ar spalį.

Pasak K. Taleto, jeigu viskas vyks sklandžiai, nekils kokių nors ginčų, jeigu konkursas nebus apskųstas, galima tikėtis, kad operatorius bus parinktas jau rugsėjo pabaigoje.

"Jeigu matysime, kad klimpstame su šiuo konkursu, skelbsime kitą. Bet kuriuo atveju, Lietuvos verslo paramos agentūra mums nesumokės paskutinių pinigų tol, kol nepasirašysime sutarties su būsimu jachtklubo operatoriumi. Taigi negalėsime baigti vykdyti projekto, tad tiek mes, tiek savivaldybė esame suinteresuoti kuo greičiau parinkti operatorių, kad pagaliau po praleistų keturių sezonų jachtklubas vėl pradėtų veiklą", - sakė K. Taletas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder