Per miesto gimtadienį atgims viduramžių miestas

Per miesto gimtadienį atgims viduramžių miestas

Klaipėdos miestas pirmadienį, rugpjūčio 1-ąją, švenčia gimtadienį. Klaipėda - seniausias miestas Lietuvoje, šiemet skaičiuojantis 764-uosius metus.

Pagrindiniai iškilmių akcentai - Klaipėdos miesto garbės piliečio ženklo ir Klaipėdos miesto Kultūros magistro žiedų įteikimo ceremonija, atgimstantis viduramžių miestas ir prasidedantis naujas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" edukacinis projektas "Istorija veža".

Klaipėdos miesto garbės piliečio ženklas bus įteiktas Klaipėdos kraštiečių draugijos pirmininkui, mecenatui, Manheimo ir Klaipėdos draugystės ir bendradarbiavimo tarybos nariui Uvei Jurkščiui už ilgametę veiklą, kuriant ir stiprinant dviejų miestų ir tautų ekonominį, socialinį ir kultūrinį bendradarbiavimą.

Klaipėdos miesto Kultūros magistro žiedas už Klaipėdos kūrėjų ir jų darbų įamžinimą menotyros leidiniuose bei projektuose, jaunosios Lietuvos menininkų kartos auginimą bus įteiktas Prano Domšaičio galerijos vedėjai Kristinai Jokubavičienei. Antrasis Klaipėdos miesto Kultūros magistro žiedas bus įteiktas Rolandui Rastauskui - už aktyvią ir intriguojančią naujomis meninėmis formomis literatūrinę veiklą.

Miesto gimtadienio proga viduramžių dvasia atgis restauruotuose senamiesčio kiemeliuose prie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus. Miestiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti į XIII a. Klaipėdą, kur šurmuliuos kuršių ir vokiečių ordino karių stovyklos, bus galima susipažinti su to laikmečio amatais, žaisti archajiškus žaidimus, pasiklausyti autentiškos muzikos.

Vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Kaip ir dera tikram viduramžių miestui, vyks riterių ir vikingų kovų turnyras, bus galima stebėti miesto gimimą - Memelburgo pilies įkūrimo inscenizaciją ir masines kovas.

Miestiečius gimtadienio proga pasveikins Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kiti garbūs svečiai. Šventėje dalyvaus Jotvingių genties karių klubas "Jotvos sūnūs", kuršių gyvensenos ir karybos klubas "Pilsots", Lenkijos vikingų klubas "Wallhala", Lietuvos Hospitalierių ordino klubas, Lietuvos ir Latvijos Livonijos ordino klubai. Šventinį šurmulį kurs archajiškos muzikos atlikėjai.

Rugpjūčio 1 d. startuos bendras Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" edukacinis projektas "Istorija veža". Šis projektas - tai 35 min. trukmės audiogidas - istorinis pasakojimas apie Klaipėdą, kuršius, Nemirsetą, Palangą ir Palangos oro uostą. Viešojo transporto autobusų, kurie kursuoja kryptimis Klaipėda-Palangos oro uostas ir Palangos oro uostas-Klaipėda, keleiviai važiuodami turės galimybę klausytis istorijų apie krašto praeitį.

Sidebar placeholder