Pirmasis plikledis - išbandymas vairuotojams
Pirmasis plikledis - išbandymas vairuotojams

Ankstų antradienio rytą Klaipėdos rajono keliai pasidengė plikledžiu. Socialiniuose tinkluose žmonės ėmė dalintis pranešimais, kad autostradoje ant Minijos tilto įvyko net dvi avarijos.

Susisiekus su AB "Kelių priežiūra", kuri atsakinga už kelio valymą ir priežiūrą, Komunikacijos skyriaus vadovė Giedrė Čekavičienė tikino, jog dar savaitgalį buvo pasiruošta ateinantiems žiemiškiems orams.

"Apie 6 valandą ryto buvo fiziškai patikrinta danga - ji nebuvo slidi, tačiau per pusvalandį temperatūra nukrito iki minuso ir kelias pasidengė ledu. Nuo pranešimo apie galimai slidžią dangą darbuotojai reagavo per 15 min. ir pabėrė ant tilto druskos (iki 7 val.). Deja, iki to laiko avarijų nebuvo išvengta ir labai apmaudu, kad kelionė kai kuriems žmonėms apkarto", - tikino G. Čekavičienė.

Įmonė turi Kelių priežiūros valdymo centrą, kur specialistai, budintys visą parą, naudojasi moderniomis technologijomis ir stebi kelių prognozes.

Naudojamasi moksline sistema, kuri renka ir apdoroja statistinius duomenis apie aplinką, informaciją iš Kelių oro sąlygų informacinės sistemos stotelių, meteorologinių stotelių bei barstytuvų.

Visi duomenys yra perduodami realiu laiku, apdorojami ir prognozuojami slidūs keliai 4-8 val. į priekį.

Keliuose taip pat atliekama patrulinė apžiūra.

"Pereinamasis laikotarpis, kai rudenį keičia žiema, gana sudėtingas keliuose: šiuo metu daugelio automobilių padangos dar vasarinės, žiemos vairavimo įpročiai dar nenubudę. Kad ir šiandien, kai ant tilto barstytuvas bėrė druską, didžioji dalis vairuotojų ignoravo švyturėlius, nemažino greičio ir nesuvokė, kad kelias galimai yra slidus", - sakė G. Čekavičienė.

Vairuotojams primenama, kad keičiantis orams ypač atsargiems reikėtų būti važiuojant tiltais ir viadukais. Išvengti nemalonių kelionių, spūsčių ar nelaimių kelyje galima tik atidžiai ir atsakingai vairuojant bei laikantis visų Kelių eismo taisyklių ir, žinoma, saugumo reikalavimų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder