Planuojami eismo pakeitimai

Planuojami eismo pakeitimai

Taikos prospekte tarp Kauno ir Sausio 15-osios gatvių išaugęs automobilių srautas vairuotojus verčia griebtis už galvos. Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotas Olegas Mariničius informavo, kad šioje atkarpoje baigiant kelio dangos tiesimo darbus planuojami eismo tvarkos pakeitimai.

„Mes stebime ir gauname informaciją iš gyventojų, policijos, kad būtent šioje atkarpoje formuojasi ilgos spūstys. Būna, piko metu jos prasideda Taikos prospekto atkarpoje nuo Kauno gatvės ir tęsiasi iki Paryžiaus Komunos gatvės", - sakė O.Mariničius.

Klaipėdos miesto savivaldybėje vykusio posėdžio metu buvo aptarta galimybė pirmąja eismo juosta leisti važiuoti ne tik viešajam transportui ir elektromobiliams, bet ir likusiems eismo dalyviams. Tiesa, ji buvo atmesta.

„Keleivinis transportas tikino, kad tokiu atveju visuomeninio transporto srautas sulėtėtų dvigubai", - apie tai, kodėl šį pasiūlymą nuspręsta atmesti, pasakojo O. Mariničius.

Jis tikino, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriui pavesta išanalizuoti šioje atkarpoje eismo organizavimą ir pateikti išvadą, ar galimos priemonės, kurios sumažintų spūstis.

Nors kol kas pakeitimai dar tik svarstomi, kalbama, kad automobiliai, kuriuose yra 4 ar daugiau keleivių, šia juosta važiuoti galės.

„Priemonių daug. Gal būtų galima duoti galimybę kur nors anksčiau pasukti arba išvis neleisti sukti į kairę, nes tai stabdo. Nuspręsta, kad su tokiais pasiūlymais policija ir savivaldybė dar padirbės ir artimiausiu metu bus priimami sprendimai", - sakė O. Mariničius.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro viršininkas Mindaugas Džermeika tikino, kad jei bus priimtas galutinis sprendimas leisti pirmąja juosta važiuoti automobiliams su 4 ir daugiau keleivių, šioje atkarpoje būtų rengiami reidai. Tiesa, tai apsunkintų policijos pareigūnų darbą.

„Įstatymai numato, kad tik policija gali kontroliuoti tokio tipo kelio ženklo pažeidimus. Vietos savivalda negali vykdyti tokios kontrolės. Stabdyti transporto priemonių savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams ar keleivinio transporto inspektoriams įstatymai nesuteikia teisės", - sakė M. Džermeika.

Kelio dangos darbai Taikos prospekte pradėti maždaug prieš mėnesį ir teigiama, kad jie jau beveik baigti. „Mechaninių kliūčių nėra. Danga sutvarkyta. Bus pradėtas ženklinimas", - kalbėjo O. Mariničius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder