Pradėjo krutėti dujų fabrikas

Pradėjo krutėti dujų fabrikas

Pagražės dar vienas ilgą laiką apleistas buvęs statinys - imta tvarkyti buvusio dujų fabriko statinius.

Valstybės saugomi pastatai Liepų ir Trilapio g. sankryžoje pastatyti 1861 m. Jau keletą metų kompleksas priklauso Augustinui Jankevičiui, o dujų fabriko pastatų atgaivinimą koordinuoja fondas "Augustus".

Savininkas A. Jankevičius nedaugžodžiavo - esą vyksta tvarkybos darbai. Tiesa, viešumoje jau skelbiama, jog planuojama atnaujinti griūvančių statinių fasadą ir atkurti prieš kelis dešimtmečius suniokotus abiejų buvusių dujų saugyklų stogus.

Dar 2015 m. fondo užsakymu parengtoje pastatų istorinės-urbanistinės raidos analizėje buvo rekomenduojama atkurti ar restauruoti išlikusių pastatų sunykusias dalis - dujų saugyklų stogus, langus, mūro detales ir kt.

Dujų fabrikas buvo pirmas miesto lėšomis pastatytas pramoninis statinys po 1854 metais Klaipėdą nusiaubusio gaisro. Prieškariu jo kompleksą sudarė net 28 statiniai, kuriuose iš akmens anglies buvo gaminamos dujos, taip pat koksas, derva, o nuo XX amžiaus pradžios - amoniako vanduo, benzolas, selteris. Dabar iš dujų fabriko likę tik 3 pastatai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder