Prekyba Jūros šventėje sumažinta perpus
Prekyba Jūros šventėje sumažinta perpus

Paskutinį liepos savaitgalį Klaipėdoje organizuojamos Jūros šventės mugė šiemet bus kitokia: perpus mažesnė, pasklidusi didesniame plote ir vaidinama ne muge, o prekyba iš laikinų įrenginių.

Pasak VšĮ "Klaipėdos šventės" direktoriaus Romando Žiubrio, tokio formato mugės, kokia tradiciškai vykdavo Jūros šventėje, šiais metais nebus, tačiau bus įrengtos laikinos prekybos vietos, kuriose savo kūrybą galės pristatyti ir parduoti tautodailininkai, amatininkai, ūkininkai.

Dėl padidintų reikalavimų žmonių saugai, anot pašnekovo, šiemet planuojamas perpus mažesnis laikinųjų prekybos vietų skaičius ir prekiautojų palapinės bus išdėliotos didesnėje teritorijoje: Danės, Turgaus, Tiltų, Pilies, Priešpilio gatvėje, Šiauriniame rage. Vengiant žmonių srautų, tarp palapinių suplanuoti erdvūs tarpai.

"Kiekvienais metais norinčiųjų prekiauti Jūros šventės mugėje skaičius būna didesnis, nei suplanuojama prekybos vietų. Tad taikomi atrankos kriterijai, pirmenybę teikiant tautodailininkams, amatininkams, sertifikuotiems tautinio, kulinarinio paveldo puoselėtojams, ūkininkams, prekiaujantiems savo gamybos gaminiais ir produktais. Šiais metais taip pat taikomi šie kriterijai. Be to, pirmenybė teikiama Klaipėdos apskrities įmonėms ir gyventojams", - sakė R. Žiubrys.

Anot direktoriaus, šiais metais Jūros šventėje prekiauti galės 400 asmenų.

Už galimybę prekiauti Jūros šventės metu renkama Klaipėdos miesto tarybos nustatyta rinkliava. Yra nustatyti trys rinkliavos dydžiai pagal paklausos zonas: 23,32 ir 40 Eur už kv. m. Anot R. Žiubrio, didžiausios paklausos zona buvo laikomas Dangės skveras, kuris šiais metais rekonstruojamas.

"Dėl to, taip pat ir norint palengvinti naštą smulkiojo verslo atstovams, šiemet nebus taikomas aukščiausias rinkliavos dydis", - sakė R. Žiubrys.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė sakė, kad tautodailininkams ir mažiausias Jūros šventės prekybos tarifas yra labai didelis. "Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriui priklausantys tautodailininkai dauguma vyresnio amžiaus. Jie neturi tiek daug darbų, kad galėtų prekiauti, o ir prekybos vietos mokestis jiems per didelis. Iš viso skyriui priklauso apie 450 narių, tačiau šioje mugėje prekiauja tik kelios dešimtys. Paprastai jie turėdovo savo nusistovėjusias vietas, o šiais metais nerimauja, ar iš viso pateks į mugę", - sakė V. Šmitienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder