Sąlygos socialiniame būste papiktino net miesto valdžią

Sąlygos socialiniame būste papiktino net miesto valdžią

Kai kurie socialiniai būstai Klaipėdoje nėra pritaikyti judėjimo negalią turintiems ir neįgaliųjų vežimėliais besinaudojantiems asmenims, paaiškėjo penktadienį nuotoliniu būdu surengtame Klaipėdos miesto neįgaliųjų reikalų tarybos posėdyje. 

Miesto neįgaliųjų reikalų tarybos narė Jūratė Ruškė kalbėjo, kad naujai pastatytame socialiniame būste Irklų gatvejė neįgaliesiems nepritaikytas keltuvas, be to, pastebėti nuolydžiai duše, tad bėga vanduo, o elektros jungikliai įrengti pernelyg per aukštai - neįgaliojo vežimėlyje sėdintis žmogus negali jų nei įjungti, nei išjungti. 

Taip pat J. Ruškė pastebėjo, kad prasta situacija ir dėl langų – šių rankenos yra per aukštai, tad neįgaliojo vežimėlyje sėdintis žmgus tiesiog negali langų atsidaryti.

Klaipėdos miesto savivaldybės socialinių reikalų departamento direktorius Deividas Petrolevičius sakė, kad kilusias problemas galima sutvarkyti. Kai kurie trūkumai, anot jo, jau yra taisomi. Jis pažadėjo dar pasidomėti, kaip sekasi išspręsti šias problemas. 

Klaipėdos miesto tarybos narys Kazys Bagdonas teigė, kad panašių skundų, kai kalbama apie tam tikroms reikmėms pritaikomas patalpas, pasigirsta ne retai. Anot jo, reikėtų svarstyti, kas yra atsakingas dėl po įrengtimo išryškėjančių trūkumų. K. Bagdonas kalbėjo, kad šiuo metu kai kurie defektai yra pataisomi Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis, tačiau reikėtų aiškintis, ar kai kurie trūkumai nėra atsiradę dėl rangovų ar projektuotojų kaltės. 

Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė teigė, kad klausimų dėl patalpų, socialinių būstų pritaikymo neįgaliųjų poreikiams problemų kyla ne kartą, anot jos, reikėtų numatyti tvarką, pagal kurią projektuotojai privalėtų atsižvelgti į asmenų grupės, kuriai yra projektuojamos patalpos, realius poreikius.

Šiuo metu Klaipėdoje yra naujai statomas socialinis būstas ir Rambyno gatvėje. Socialinių reikalų departamento direktorius D. Petrolevičius kalbėjo, kad į pastabas bus atsižvelgiama ir patalpos bus realiai pritaikytos neįgaliesiems, panašių nesklandumų kilti neturėtų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder