Savivaldybės bendruomenė dovanojo kraujo
Savivaldybės bendruomenė dovanojo kraujo

Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbuotojai dalyvavo kasmetinėje neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje. Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo koordinatorė Indrė Stašinskienė sakė, kad džiaugiasi gražiu ilgamečiu bendradarbiavimu su miesto savivaldybės bendruomene. „Vasara tradiciškai yra pats blogiausias laikmetis, kuomet donorai atostogauja, o nelaimingų atsitikimų, traumų skaičius didėja, todėl ir kraujo poreikis išauga. Kiekvieną rudenį noriai dalyvaujantys donorystės akcijoje uostamiesčio savivaldybės darbuotojai labai gelbsti, papildant ne tik kasdieninį poreikį, bet ir kraujo atsargas išsekusias per vasarą“, sakė koordinatorė.

Nacionalinio kraujo centro duomenimis, Lietuvoje neatlygintina donorystė pamažu populiarėja. Sakoma, kad vienas donoras gelbsti net trijų žmonių gyvybes, nes paimtą vieno donoro kraujo kiekį – 450 ml. – galima panaudoti ne tik kraujo perpylimui, bet ir pagaminti kelis kraujo komponentus – trombocitus bei kraujo plazmą.

Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas tiekia kraują visai Vakarų Lietuvai. Kasdien visoje šalyje kraujo prireikia apie 300 - 400 žmonių. Siekiant užtikrinti reikiamas kraujo atsargas ir propaguoti savanorišką kraujo donorystę, nuolat rengiamos išvažiuojamosios akcijos. Donoro kraujas ištiriamas nuo infekcinių ligų. Kraujo galima duoti nuo 18 iki 65 metų.

Sidebar placeholder