Šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdos senamiestyje - Kaziuko mugė

Šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdos senamiestyje - Kaziuko mugė

Klaipėdos Kaziuko mugė vyks 2020 m. kovo 7-8 dienomis nuo 8.00 iki 17.00 Klaipėdos senamiestyje.

Šiais metais Kazimierinės Klaipėdoje prasidėjo nemokamu „Klaipėdos“ choro, vadovaujamo profesoriaus Kazio Kšano ir Klaipėdos miesto solistų koncertu, kuris įvyko 2020 m. kovo 6 d. Klaipėdos Žvejų kulrūros rūmuose.

2020 m. kovo 7-8 dienomis Kazimierinės tęsis Klaipėdos senamiestyje, Tiltų, Turgaus, Teatro gatvėse ir Teatro aikštėje.

Ir kokia gi Kaziuko mugė be pyragų ir riestainių, be kumpių, dešrų, lašinių, be išradingų puodžių, drožėjų, nėrėjų ir mezgėjų įspūdingų darbų. Tautodailininkai, amatininkai, liaudies meistrai, ūkininkai, aludariai, kepėjai ir kiti darbštuoliai atvyksta ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos bei Lenkijos.

Parduodančių ir perkančių derybos, bičiuliai ir šaunių kolektyvų atliekamos muzika – tai vis Kaziuko mugės šurmulys.

Šventės atidarymas – kovo 7 d. 12.00 Anikės aikštėje.

Šeštadienį ir sekmadienį nuo 11.00 iki 15.00 Teatro aikštėje gerą nuotaiką skleis, šoks, gros, dainuos ir mugės svečius linksmins Klaipėdos miesto ir krašto atlikėjai.

Šeštadienį, kovo 7 d., nuo 11.30 val. Teatro aikštėje triukšmaus ir linksmintis kvies grupės, kolektyvai, ansambliai "Pečius griūn”, “Padkava", “Bočiai”, “Banguolis”, "Joginta”, “Sidabrinė gija” ir “Žiogupis” iš Girkalių.

Sekmadienį scena tradiciškai užleidžiama Klaipėdos krašto vaikams ir jaunimui, kurie šventės svečius džiugins instrumentiniais kūriniais, dainomis ir būgnų pasirodymais, o 12.00 bus apdovanoti Klaipėdos miesto švietimo įstaigų piešinių konkurso „Kaziuko svajonė“ dalyviai ir nugalėtojai.

Mugės organizatoriai kviečia apkeliauti visą senamiestį, aplankyti kiekvieną prekeivį, pasveikinti su švente ir, žinoma, įsigyti kažką skanaus bei gražaus.

Klaipėdos Kaziuko mugę kasmet rengia Klaipėdos krašto Kazimierų bendrija ir partneriai.

Pirmoji Kaziuko mugė Klaipėdoje įvyko netrukus po bendrijos įsteigimo – 1993 metų kovo 6 d. (šeštadienį).

Pagrindinis mugės tikslas – aktyvinti namudininkų ir amatininkų veiklą Klaipėdos krašte ir sudaryti jiems galimybę parduoti per žiemą pagamintas prekes. Po kelių metų pardavėjų ir pirkėjų skaičius labai išaugo, todėl mugė išsiplėtė į dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį, kurie yra arčiausiai prie tikrosios Kazimierinių datos (kovo 4 d.).

Iki pasimatymo Klaipėdos Kaziuko mugėje.

Kviečiame visus į uostamiestį pasitikti pavasario, juk Kazimierinės – pirmoji po žiemos prabundančios Klaipėdos šventė.

Švęskime pavasarį kartu!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder