"Siekiama atkeršyti už viešojo intereso gynimą"

"Siekiama atkeršyti už viešojo intereso gynimą"

Įtarimų dėl patekimo į interesų konfliktą sulaukęs Klaipėdos savivaldybės vyriausiasis architektas Almantas Mureika tvirtina, jog jam šitaip kerštaujama už viešojo intereso gynimą.

Primename, jog lapkričio 15 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl vyriausiojo miesto architekto elgesio. Įtarimų dėl A. Mureikos veiklos įžvelgė bendrovė "Studija 33", kuri šio mėnesio pradžioje išsiuntė VTEK pranešimą. Juo teigiama, kad Savivaldybės atstovas galimai vertino savo paties ir savo žmonos vadovaujamos įmonės "Archbalt" projektus, teritorijų planavimo dokumentus. Pridedama, kad A. Mureika galėjo daryti įtaką sau pavaldiems asmenims dėl šių projektų bei vertinimo eigos, taip galimai sudarydamas palankesnes sąlygas jo sutuoktinės bendrovės veiklai.

Kaltinimus neigia

Į "Vakarų ekspreso" klausimus atsakęs A. Mureika tvirtina: savo paties ir savo žmonos vadovaujamos įmonės "Archbalt" projektų nerengė ir jų nederino.

"Parengtus projektus derino Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais kiekvienu atveju po mano nusišalinimo paskirti specialistai. Techninius projektus tvirtina statytojas, o teritorijų planavimo dokumentus tvirtino miesto Taryba arba administracijos direktorius. Planavimo dokumentai ir projektiniai pasiūlymai paskelbti viešai", - sakė A. Mureika.

"Archbalt" pastaruoju metu koregavo detaliuosius planus sklypuose Sūkurio g. 14, Kūlių Vartų g. 7 ir rengė poilsio namų Kretingos raj. Laukžemėje ir plovyklos Minijos g. 85A techninius projektus.

Anot vyr. miesto architekto, "Studija 33" teiginiai yra neteisingi, nepagrįsti ir neįrodyti.

"Esu įsitikinęs, kad bendrovė siekia atkeršyti už viešojo intereso gynimą mano interviu "Vakarų eksprese" 2017 m. lapkričio 3 d. straipsnyje "Kaip studentų stadionas tapo privačiais sklypais". Universiteto stadiono vietoje savavališkai statomas šios bendrovės suprojektuotas pastatas, nebuvo derintas detalaus plano koregavimas", - sakė jis.

Tiesa, skundą pateikusios įmonės "Studija 33" vadovas Marius Šeškauskas prieš savaitę "Vakarų ekspresui" komentuoti situacijos nepanoro, esą plačiau bus galima kalbėti po VTEK atlikto tyrimo.

Nustebino statyba

A. Mureikos minimame straipsnyje rašoma, jog 2000-aisiais Klaipėdos miesto tarybos sprendimu buvo patvirtintas teritorijos tarp Liepų, K. Donelaičio, S. Daukanto gatvių ir Skulptūrų parko detalusis planas. Jame buvo numatyta, kad Klaipėdos universiteto Menų akademijos naudojamas sklypas su stadiono teritorija yra visuomeninės paskirties žemė. Tačiau dabar iš abiejų galų buvusi stadiono teritorija atriekta bendrovei "Nidos turtas". Beje, bendrovė registruota tuo pačiu adresu kaip ir "Studija 33".

Žurnalistus nustebino K. Donelaičio a. 5A teritorijoje prasidėję darbai - vietoje buvusių garažų ėmė dygti mūrų sienos, nors tebuvo leista rekonstruoti tik garažus. Tuo metu tiek A. Mureika, tiek Savivaldybė sulaukė kaltinimų iš 2013 m. dalį Klaipėdos universitetui priklausiusio žemės sklypo įsigijusios "Nidos turtas", kad nederina koregavimo dokumentų.

To specialistai padaryti negali, mat juos riboja minėti detalieji planai.

Šios statybos užkliuvo ne tik žurnalistams, bet ir Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai. Šios įstaigos vyriausioji specialistė Vida Aliukonienė informavo, kad inspektoriai minėtame objekte nustatė pažeidimą.

"Statybos nurodytu adresu teisėtumas buvo nagrinėtas 2016 m. lapkritį-gruodį. Išvada - statinių rekonstrukcija vykdoma neturint statybą leidžiančio dokumento. Statytojui gruodžio 12 dieną surašytas savavališkos statybos aktas, o 23 dieną ir privalomasis nurodymas išardyti 3 garažų paskirties statinių savavališkai perstatytas dalis. Įvykdymo terminas - 2017 metų birželio 23 diena", - informaciją pateikė V. Aliukonienė.

Sidebar placeholder