Šildymą įjungti planuojama spalio pabaigoje

Šildymą įjungti planuojama spalio pabaigoje

Klaipėdiečiams besidžiaugiant šiltomis bobų vasaros dienomis Klaipėdos miesto savivaldybė šildymo sezono uostamiestyje pradėti dar nežada. Jei vidutinė lauko temperatūra nenukris žemiau 10 laipsnių, šildymas įjungtas bus tik spalio priešpaskutinę savaitę.

Teisės aktuose numatyta, kad šildymo sezoną pradėti galima, jei tris paras vidutinė oro temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Statinių administravimo skyriaus patarėjo Algio Gaižučio, kada bus įjungtas šildymas, priklausys nuo oro temperatūros.

"Aiškumas bus tada, kai bus atitinkama lauko temperatūra. Pradėjome stebėti orų prognozes, bet kol kas jos teigiamos. Jei orai kardinaliai nepasikeis, orientacinė data - spalio priešpaskutinė savaitė", - sakė A. Gaižutis.

Pasak A. Gaižučio, sprendimas dėl šildymo sezono pradžios yra svarbus tik Klaipėdos miesto savivaldybės įstaigoms ir žmonėms, kurie už šildymą gauna kompensacijas.

"Visą laiką akcentuojame, kad gyventojai gali pradėti šildytis ir anksčiau, kai dauguma gyventojų priima tokį sprendimą. Aišku, jei daugiabučių šilumos punktai yra paruošti", - pasakojo A. Gaižutis.

Šiuo metu dar ne visi šilumos punktai yra paruošti, tad vis dar ruošiamasi šildymo sezono pradžiai.

"Esame užklausę būstų administratorių,kaip sekasi dėl pasirengimo šildymo sezonui. Kai kur vyksta vadinamoji mažoji renovacija, keičiami šilumos mazgai į naujus, automatinius, tad gali būti ir šiokių tokių trukdžių. Nors rangovai mus patikino, kad iki šildymo sezono turėtų suspėti darbus pabaigti", - vylėsi A. Gaižutis.

Pernai šildymo sezono pradžia uostamiestyje buvo paskelbta spalio 7 dieną. Per pastaruosius keliolika metų, tai buvo anksčiausiai pradėtas šildymo sezonas.

INFORMACIJA

Šildymo sezonų pradžia Klaipėdoje:
2006 m. - spalio 26 d.
2007 m. - spalio 15 d.
2008 m. - spalio 27 d.
2009 m. - spalio 13 d.
2010 m. - spalio 11 d.
2011 m. - spalio 19 d.
2012 m. - spalio 17 d.
2013 m. - spalio 15 d.
2014 m. - spalio 22 d.
2015 m. - spalio 9 d.
2016 m. - spalio 10 d.
2017 m. - spalio 11 d.
2018 m. - spalio 22 d.
2019 m. - spalio 7 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder