Sirenos prabilo žmogaus balsu

Sirenos prabilo žmogaus balsu

Vakar Klaipėdoje prieš pietus tris minutes kaukė naujosios sirenos. Miestiečiai apie sirenų patikrinimą buvo informuoti garsiniu pranešimu ir trumposiomis žinutėmis. Tiesa, sirenos šįsyk prabilo žmogaus balsu.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vyriausiojo specialisto Žilvino Vainoros, iš 51-os sirenos nesuveikė tik viena.

"Išbandėme naujas sirenas. Jos jau ir kalbėjo. Nesuveikė tik viena dėl elektroninio gedimo. Tai yra gana geras rezultatas. Gedimą išaiškins specialistai. Jau anksčiau sakiau, kad žmonės sirenas išgirsta, bet jų negirdi. Kai sukaukia sirena, reikia įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti pranešimą, kodėl sirena kaukia. Turbūt nė vienas žmogus sąmoningai to nedaro. O dabar sirenos pačios praneša, kodėl jos kaukia. Žmonės jas tikrai girdėjo", - sakė Ž. Vainora.

Tiesa, "Vakarų ekspreso" skaitytojai informavo, jog sirenos buvo girdimos ne visur. Daugiausia neišgirdusių pavojaus signalo buvo iš centrinės uostamiesčio dalies.

Sirenos įsijungė 11.52 val. Jas buvo galima girdėti tris minutes. Beje, į mobiliuosius telefonus taip pat buvo siunčiamos trumposios perspėjimo žinutės. Anksčiau trumpieji pranešimai buvo siunčiami kas mėnesį, o nuo šiol jie bus siunčiami du kartus per metus tikrinant sirenas.

Ž. Vainoros teigimu, kasmet mieste planuojama įrengti po vieną papildomą naujo tipo sireną.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder