Smiltynės jachtklubas grįžta į aktyvų gyvenimą

Smiltynės jachtklubas grįžta į aktyvų gyvenimą

Šeštadienį iš pat ryto Smiltynės jachtklube buriavosi žmonės, plaukė jachtos. Tokios gyvybės šioje per kelerius metus spėtoje pamiršti vietoje seniai nebuvo. Pagaliau oficialiai ir iškilmingai atidaryta marina ir viešbutis.

Smiltynės jachtklubo uostelis veiklą pradėjo pernai liepą, tačiau sezonas jau buvo įsibėgėjęs, todėl atidarymo nebuvo, užtat iškilmės vyko šiemet. Pagaliau į savo namus grįžo ir senajame jachtklube "gimusi" pirmoji sezono regata jūroje "Gero vėjo", taip pat startavusi praėjusį šeštadienį.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į šventišką atidarymo ceremoniją atplaukė su aštuonviete vandens taxi. Tai viena iš naujų jachtklubo paslaugų, kuria galės naudotis visi norintieji.

Atgijo nostalgiški prisiminimai

V. Grubliauskas prisiminė, kaip ilgai Klaipėdos miestas laukė po rekonstrukcijos atgimstančio jachtklubo, kuris visada buvo neatsiejama klaipėdiečių laisvalaikio vieta. Pagaliau prasidedant naujam buriavimo sezonui jis kaip paukštis Feniksas pakilo iš pelenų. Meras linkėjo jam tapti lankomiausia klaipėdiečių vieta ir būti žinomam visam pasauliui.

Lietuvos buriuotojų sąjungos (LBS) generalinis sekretorius Linas Tamkvaitis pagaliau išdrįso prisipažinti, kad bėgdavęs iš pamokų ir slėpdavęsis jachtklube. Tėvai visada žinojo, kur jį galima rasti. Šeštadienį susirinkusiai buriuomenei jis perskaitė LBS prezidento Naglio Nasvyčio sveikinimą ir jachtklubo šeimininkams įteikė sąjungos vėliavą. Ji turės būti keliama, kai jachtklube vyks LBS renginiai. "Tikiuosi, kad ta geroji senoji dvasia čia vyraus ir toliau, kad Lietuvos buriuotojai turės puikius namus", - sakė L. Tamkvaitis.

VIEŠBUTIS. Smiltynės jachtklubo viešbutis jau laukia klientų.

UAB "Dommo Nerija" direktorius Giedrius Meškelė užsiminė, kiek daug darbų reikėjo padaryti, kiek kliūčių įveikti, kad jachtklubas pagaliau atvertų duris. Jis pasidžiaugė, kad pavyko išplėsti klientų ratą, už tvirtą partnerystę dėkojo Klaipėdos miesto merui, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, Lietuvos buriuotojų sąjungai, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai ir visiems, kurie prisidėjo prikeliant jachtklubą naujam gyvenimui.

Jachtklubo savininkus ir buriuotojus sveikino ir Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna, linkėdamas, kad svečių ir jachtų niekada netrūktų, ir padovanojo "laiko kompasą". Kaimynystėje įsikūrusio Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė labai džiaugėsi tuo, kad pagaliau atgijo ir ši Smiltynės dalis. Šiems namams ji padovanojo delfinės Glorijos piešinį.

Laukia nauji darbai

Jachtklubo uostelio valdytoja yra VšĮ „Klaipėdos jachtklubas“, kurios akcijas per pusę yra pasidalijusios UAB „Dommo Nerija“ ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Marinos Smiltynėje operatorė - UAB "Smiltynės jachtų uosto operatorius". Jos direktorius Gediminas Meškauskas pasidžiaugė, kad jau yra nemažai norinčiųjų laikyti jachtas uostelyje, galinčiame priimti daugiau kaip 65 laivus. Paraiškų jau gauta daug, birželį jachtos pasimatys abiejuose uostelio baseinuose. Marinoje tvarką užtikrina 8 etatiniai darbuotojai.

"Pernai apie tai ir pagalvoti negalėjome, nes tai buvo merdintis uostas. Per metus padarėme didžiulį darbą, ieškojome potencialių klientų, visur kur informavome apie po rekonstrukcijos pradėjusį veikti uostą. Pagaliau apie mus jau daug kas žino. Šiandien startavo pirma regata "Gero vėjo", šiemet iš viso turėsime 4 regatas. Turime didžiulę aikštelę, kurioje gali vykti įvairūs miesto renginiai. 3 ha žemės plote puikiai leisti laiką gali ne tik buriuotojai, bet ir klaipėdiečiai. Teiksime įvairių paslaugų - bus galima gauti meškerę panorus pažvejoti, laivelį pasiplaukioti ir kt.", - pasakojo G. Meškauskas.

Atnaujintas UAB „Dommo Nerija“ priklausantis „Smiltynės jachtklubo“ viešbutis su nedidele kavinuke, praėjusią savaitę gavo trijų žvaigždučių statusą. Juokaujama, kad tai viešbutis, turintis gyvuosius paveikslus, t. y. langus į Kuršių marias.

Jo rekonstrukcijos darbai vyko šiemet žiemą ir baigti visai neseniai. Pirmieji gyventojai jame apsigyveno tik praėjusį penktadienį.

Buvęs apleistas viešbutis dabar neatpažįstamas: atnaujintos pastato inžinerinės sistemos, visuose kambariuose įrengti sanitariniai mazgai, kurių anksčiau nebuvo, visa apdaila ir baldai nauji. Jame 40 naujai įrengtų vienviečių, dviviečių kambarių bei šeimyninių apartamentų su virtuvėlėmis. Yra numerių, pritaikytų žmonių su negalia poreikiams. Jis gali vienu metu apgyvendinti 90 žmonių. Rekonstrukcija kainavo daugiau kaip pusę milijono eurų.

Pernai suremontuoti sandėliukai buriavimo įrangai laikyti šiuo metu jau nuomojami. Didieji elingai dar nerenovuoti. Juos sutvarkyti planuojama iki kito sezono pradžios.

Pasak G. Meškelės, tolesnė perspektyva - trečio uostelio baseino rekonstrukcija, remonto dirbtuvių įrengimas ir kt.

Belieka palinkėti atsinaujinusiam Smiltynės jachtklubui septynių pėdų po kiliu.

Užs. Nr.204848

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder