Sulupiškiai norėtų iškraustyti romus

Sulupiškiai norėtų iškraustyti romus

Opiausia Sulupės mikrorajono problema jo gyventojai įvardija romų tautybės asmenis, pardavinėjančius kontrabandines cigaretes.

Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą Sulupės seniūnaičio Sauliaus Liekio suorganizuoto gyventojų susitikimo su policijos pareigūnais metu.

Gyventojai piktinosi, kad policininkai nestabdo prekybos rūkalais, tačiau šie savo ruožtu aiškino, kad dauguma prekeivių turi šimtatūkstantines baudas, kurių neturi už ką susimokėti, o dirbti viešuosius darbus ne visada pavyksta juos priversti. Sulupės seniūnaitijoje gyvenantys klaipėdiečiai net išsakė norą, kad romai iš jų rajono būtų iškeldinti.

Pasak apylinkės inspektoriaus Gintauto Kuprio, kontrabandinių rūkalų problemą būtų galima išspręsti, jei gyventojai nustotų juos pirkti. Tuo metu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Aurelija Studencova teigė, kad reikėtų keisti ne tik žmonių požiūrį, bet ir įstatyminę bazę, dėl kurios spragų kontrabandos pardavėjai dabar išsisuka nuo baudų.

Susitikimo metu A. Studencova akcentavo, kad kaimynai pirmiausia turėtų bendrauti tarpusavyje, saugoti savo ir kaimynų turtą, atkreipti dėmesį į įtartinus asmenis ar automobilius kiemuose bei juos užfiksuoti.

"Dažnai pakanka ant namo užkabinti lentą su užrašu, jog jame veikia saugios kaimynystės grupė, ir iškart pastebimai sumažėja neramumų. Jei visas namas nenori kurti šios grupės, tai gali padaryti ir viena ar kelios laiptinės. Tam turi pritarti daugiau nei 51 procentas gyventojų. Tuomet bendruomenės atstovai turi ateiti pas savo apylinkės inspektorių arba į Prevencijos skyrių dėl grupės įkūrimo", - informavo A. Studencova.

Minėtame susitikime dalyvavo ir Girulių seniūnaitis Viktoras Kavolis, kuris sakė svarstantis galimybę pareigūnus pasikviesti ir į savo seniūnaitiją.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder