Teisės ABC: teisėjai bendravo su senjorais

Teisės ABC: teisėjai bendravo su senjorais

Trečiadienį Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyko teisėjų ir senjorų susitikimas, kurio metu pristatyta Lietuvos teismų sistema, teisėjo darbo ypatybės, alternatyvus ginčų sprendimo būdas – mediacija. Teisėjų diskusijos su senjorais metu atsakyta į labiausiai pastariesiems rūpimus teisinius klausimus. 

Artėjant Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai prie Nacionalinės teismų administracijos inicijuoto projekto „Teisės ABC senjorams: apie teismo darbą iš pirmų lūpų“ prisijungė Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Albina Pupeikienė ir Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Danutė Žvinklytė. Pabendrauti su teisėjomis panoro keliasdešimt žingeidžių senjorų.

„Lietuvos teismai per pastaruosius metus stipriai pasikeitė: bylos nagrinėjamos kur kas greičiau ir efektyviau, teismai tapo atviresni visuomenei. Kalbant apie poreikį įvairius ginčus spręsti teismuose, tenka pastebėti, kad jis kasmet auga, atitinkamai didėja ir teismuose nagrinėjamų bylų skaičius. Savo ruožtu teisininkai skatina žmones ieškoti galimybių ginčus išspręsti taikai ir apsieiti be teismų – jei vis tik nepavyksta surasti sutarimo susėdus prie arbatos puodelio, tuomet verta svarstyti galimybę prašyti teismo mediatoriaus pagalbos“, - susitikime sakė Albina Pupeikienė, Klaipėdos apygardos teismo teisėja.

Paskaitos metu klaipėdiečiai domėjosi ne tik teismo procedūromis, bet ir klausė, ko reikia, norint tapti teisėju, kuo geriau būti - advokatu ar teisėju, kaip elgiasi teisėjas, jeigu bylos šalis – draugas arba kaimynas. Didelio susidomėjimo sulaukė Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas bei naudojimosi juo ypatybės. Diskusijas sukėlė ir teisminės mediacijos procedūra, taikos sutarties sudarymo galimybės.

„Tokio pobūdžio renginiai yra tikrai reikalingi, kadangi suteikia galimybę žmonėms sužinoti informaciją apie teismų sistemą, teisminius procesus iš pirmų lūpų – teisėjų. Senjorams yra labai svarbu, kad teisinė informacija būtų pateikiama jiems suprantama, paprasta kalba. Labai džiugu, kad didelio susidomėjimo sulaukė informacija apie elektronines bylas, žinodami apie šį dalyką, tikiuosi, šia informacija, esant reikalui, pasinaudos. Senjorai taip pat sužinojo ir apie teisminę mediaciją – alternatyvų ginčų sprendimo būdą, kuris padeda be streso ir piniginių išlaidų pasiekti taikų susitarimą“, - po susitikimo su senjorais įspūdžiais dalijosi Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Danutė Žvinklytė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder