Tradiciškai pagerbtas Kristijonas Donelaitis

Tradiciškai pagerbtas Kristijonas Donelaitis

Sausio pirmosios vidurdienį klaipėdiečiai, tęsdami tradiciją, rinkosi skvere prie Kristijono Donelaičio paminklo. Kelios dešimtys miestiečių, pradėdami 2016-uosius metu, čia minėjo lietuvių literatūros klasiko 302-ąsias gimimo metines. Tradicine tapusioje šventėje skambėjo Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivių, aktoriaus Aleksandro Šimanskio skaitomos "Metų" ištraukos. Renginio dalyvius nudžiugino ir naujas Kristijono Donelaičio draugijos leidžiamo laikraščio "Donelaičio žemė" numeris, kuriame buvo prisiminti K. Donelaičio jubiliejinių metų renginiai, aptarta kūrėjo muziejaus Tolminkiemyje ateitis.

"Dveji metai praėjo nuo Donelaičio jubiliejaus, kurį šventėme su užmoju tarsi norėdami dar padidinti Donelaičio reikšmę, bet jo reikšmė, jo didybė yra toks dydis, kurio padidinti jau nebeįmanoma. Donelaitis - tas dangus ir ta žemė, ant kurios mes stovim. Galbūt tie jubiliejiniai renginiai suvaidino vienintelį ir puikų vaidmenį, dar kartą leido mums nupūsti užmaršties dulkes nuo jo vardo ir dar kartą mūsų užgriozdintose sielose padaryti vietos Donelaičiui. Aš tikiu, kad ši unikali klaipėdiečių sueiga sausio pirmąją dieną surenka žmones, kurie nešiojasi savo sielose Donelaitį. Labai norėtųsi tikėtis, kad mūsų ratas kasmet nemažtų, o tik didėtų ir platėtų", - renginyje kalbėjo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis.

Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Reinholdas Moras susirinkusiesiems linkėjo, kad visos ydos, kurios sudėtos į K. Donelaičio pamokslus, "Metus", trauktųsi. R. Moras priminė, kad K. Donelaitis buvo evangelikų liuteronų kunigas, tad "Metai" gali būti laikomi savotiška pamokslų knyga.

"Donelaitis buvo kunigas, kuris savo priesaikoje buvo pasižadėjęs ne tik sąžiningai ganyti savo aveles, bet ir būti gerojo ganytojo avimi. Manau, kad Donelaitis kaip kunigas buvo atsidavęs ir viskas, ką jis rašė, jis rašė su noru pamokyti žmogų. Jis rašė lietuvių kalba ir prisidėjo prie lietuvių kultūros puoselėjimo. Norėtųsi palinkėti šiemet, kad mes atsigręžtume į Donelaitį, į jo mokymus", - kalbėjo R. Moras.

Jis vylėsi, kad "Metų" autoriaus mintys taps patrauklios ir jaunimui, kad šis supras, jog tai, ką kalbėjo Donelaitis, yra gražu.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder