Už kiekvieną nukirstą sveiką medį kirs po pirštą?

Už kiekvieną nukirstą sveiką medį kirs po pirštą?

Aistros dėl kertamų medžių Klaipėdoje, panašu, pasiekė kritinę ribą. Socialiniuose tinkluose klaipėdiečiai šia tema aktyviai dalijasi nuomonėmis. Neišvengta ir nemalonių grasinimų. Štai vienas įrašas skelbia, kad: "...Už kiekvieną nukirstą sveiką medį kirsime jums po pirštą. Sutinkate, ar jau dabar norėtumėte, kad mūsų būtų dešimtys tūkstančių".

Kol kas nelabai aišku, kam konkrečiai skirti šie grasinimai. "Politikams, o gal tikriesiems medžių kirtėjams", - svarstė vieni.

"Toks jausmas, kad po medžių skerdynių, po vilkų ir kitų gyvūnų masinės egzekucijos - ateis mūsų eilė", - spėliojo dar kiti.

Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė siūlė kreiptis į policiją ir taip nuraminti grasintoją ar grasintojus.

Kai kurie socialinių tinklų dalyviai įsitikinę, kad ne visiems patinka naujai įsikūrusios miesto "Medžių gynėjų grupės" veikla.

Klaipėdos visuomenininkai jau seniai pakilo į kovą prieš masiškus medžių kirtimus ir bando atkreipti Klaipėdos valdžios dėmesį į gamtai daromą žalą.

Nors miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda gana įtikinamai paaiškino, kad Klaipėdos miesto savivaldybė griežtai laikosi PSO rekomendacijų, ir žaliųjų zonų Klaipėdoje tikrai nemažėja, tuo patikėjo ne visi klaipėdiečiai.

Panašu, kad emocijų ir parodomųjų akcijų dar tikrai bus. Ir gana greitai.

Štai Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė žada pirkti antrankius ir prisirakinti prie kertamų medžių.

Jos manymu, šis Klaipėdos medžių naikinimo planas parengtas prieš porą metų ir situacija primena filmą "Kaip Grinčas Kalėdas vogė", nes, jos manymu, Klaipėdoje – daugybė miestiečiams aktualių problemų, kurios nesprendžiamos, o kažkodėl imamasi tokių darbų, kurie daug kainuoja, o vietoj naudos klaipėdiečiams duoda žalą.

N. Puteikienės nuomone - Klaipėdoje - ne per daug medžių, o per mažai vaikų darželių.

Užuot kirtus medžius, miesto tarybos narės nuomone, reiktų statyti vaikų darželius, rūpintis taršos problemomis, ekologija, senelių namų statyba, kamščiais gatvėse ir etc.

"Tai einu pirkti antrankių. Tikrai prisirakinsiu, jeigu kels kirvį prieš šias liepas. Ir, žinau, būsiu ne vienintele", - savo įrašą baigia N. Puteikienė.

Sidebar placeholder