Užsimota sutvarkyti brūzgynus aplink bažnyčią

Užsimota sutvarkyti brūzgynus aplink bažnyčią

Vykstant baigiamiesiems Sąjūdžio parko tvarkybos darbams, susitvarkyti kai kur gana apleistą aplinką nusprendė ir Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia.

Pasak miesto vadovo Vytauto Grubliausko, pas kurį vakar vyko susitikimas su dvasininkais, iniciatyva vizualiai sujungti kontrastingas bažnyčios ir gražėjančio parko teritorijas kilo jau senokai. Žinia, jau daugelį metų šalia bažnyčios akis bado gana neestetiškai atrodanti teritorija, kurioje suverstos akmenų krūvos, tarp jų auga žolės, akis bado ir nuversta tvora.

"Mūsų apsilankymų Sąjūdžio parke metu vis kildavo klausimų dėl teritorijos, kurią valdo bažnyčia, ir parko kontrasto. Taigi inicijavome pokalbį", - kalbėjo meras.

Viliamasi, kad bažnyčios teritorijos planuotojai, kurie tai darė dar 1991 metais, sėsis prie stalo su Sąjūdžio parko projektuotojais ir ieškos idėjų, kaip išspręsti tokią problemą.

Susitikime su meru dalyvavo ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios kunigas Vilius Viktoravičius, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir Šv. Juozapo Darbininko bažnyčios klebonas Vladas Gedgaudas.

"Kadangi netrukus bus atidarytas sutvarkytas Sąjūdžio parkas, spręsime, kaip šias dvi erdves sujungti - kad žmonės galėtų su malonumu lankytis abiejose teritorijose", - teigė V. Gedgaudas ir pridūrė, kad netrukus dvasininkai kreipsis į architektus, kurie ieškos sprendimų, o vėliau bus rengiamas projektas.

"Reiks pagalvoti, kaip panaudoti akmenis, kurių pilna visoje teritorijoje", - kraipė galvą jis.

Teritorijos tvarkybos darbai bus finansuojami iš aukų ir geradarių lėšų.

Paskutinį kartą bažnyčios teritorija buvo tvarkoma maždaug prieš aštuonerius metus.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder