Vaikų žaidimų aikštelėmis gyventojai rūpinsis patys
Vaikų žaidimų aikštelėmis gyventojai rūpinsis patys

Klaipėdos miesto savivaldybė pranešė, jog daugiabučių namų gyventojai patys savo lėšomis turės pasirūpinti vaikų žaidimų aikštelių priežiūra kiemuose, saugios aplinkos užtikrinimu, smėlio dėžių papildymu smėliu. Daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai raginami kuo skubiau organizuoti aptarimus su gyventojais dėl šių darbų eigos.

Savivaldybė savo interneto puslapyje paskelbė pranešimą daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams, kad šie kuo skubiau, ne vėliau kaip iki liepos 15 dienos, organizuotų susirinkimus su gyventojais ir spręstų vaikų žaidimų aikštelių priežiūros klausimus.

"Socializmas baigėsi. Daugiabučių namų gyventojai turi patys rūpintis savo vaikų pramogomis kieme", - pareiškė Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

Jis pažymėjo, kad Savivaldybė jau seniai neskiria lėšų ir netvarko vaikų žaidimų aikštelių daugiabučių namų kiemuose.

"Privačių rėmėjų lėšomis buvo atnaujinta 20 vaikų žaidimų aikštelių, pastaruosius 2-3 metus bendruomenės vaikų žaidimų aikštelėms gavo lėšų iš Vyriausybės, tačiau įrengtas aikšteles reikia prižiūrėti ir gyventojai patys už tai atsakingi", - aiškino L. Dūda.

Miesto ūkio departamento direktoriui žinoma, kad daugiabučių namų kiemai, jei nėra suformuoti sklypai, priklauso Nacionalinei žemės tarnybai, o ne gyventojams, tačiau "gyventojai, nors ir nemoka mokesčio už žemės nuomą, yra daugiabučių namų kiemų naudotojai - tad jiems ir priklauso prižiūrėti kiemus".

L. Dūda akcentavo, jog Savivaldybė nesikrato daugiabučių namų kiemų priežiūros, ji dar daugiau investuos į kiemų infrastruktūros atnaujinimą.

"Bus atnaujinamos daugiabučių namų kiemų dangos, apšvietimas, plečiamos automobilių stovėjimo aikštelės, tvarkomi želdiniai. Šiuo metu rengiama trimetė darbų programa. Ketinama investuoti 725 tūkst. eurų. Prioritetas bus teikiamas renovuotų namų kiemams", - sakė L. Dūda.

ATSAKOMYBĖ. "Vaikų žaidimų aikšteles daugiabučių kiemuose reikia prižiūrėti, ir gyventojai patys už tai atsakingi", - teigia Savivaldybės atstovai. Eimanto Chachlovo nuotr.

Rengiamą programą Savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius ketina pristatyti šio mėnesio antroje pusėje.

Vienos iš uostamiesčio daugiabučių namų bendrijos "Bendras kiemas" pirmininkė Laima Klimienė sakė nieko negirdėjusi apie rengiamą programą. Jos vadovaujamai bendrijai priklauso trys Kretingos gatvės namai: 37 jau renovuotas, 33 ir 35 šiuo metu renovuojami.

"Vaikų žaidimų aikštelė visiškai apleista. Joje yra viena sena surūdijusi čiuožykla ir viena seniūnaičio iniciatyva pastatyta rakinama smėlio dėžė. Kitos smėlio dėžės seniai paverstos gėlynais, sūpynių nėra. Nebuvo ir gyventojų iniciatyvos dėl vaikų žaidimų aikštelės įrengimo. Kažin ar gyventojai sutiks savo lėšas skirti vaikų žaidimų aikštelėms, nes ir taip visi moka už renovaciją", - sakė L. Klimienė.

Ji pridūrė mananti, jog bendrijos galbūt ir susitars su gyventojais, tačiau namų valdos to tikrai nepajėgs padaryti.

Sidebar placeholder