Vakcinacijai uostamiestis pasiruošęs
Vakcinacijai uostamiestis pasiruošęs

Tęsiantis vakcinacijos procesui ir Lietuvai gaunant vis daugiau vakcinos nuo COVID-19 siuntų, Klaipėdos mieste imta svarstyti apie masinį gyventojų skiepijimą. Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, Klaipėdai gali tekti per dieną paskiepyti apie 1,5 tūkst. žmonių.

Dar pirmadienį į Lietuvą lėktuvu iš Vokietijos buvo pristatyta jau septintoji dviejų farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" sukurtos vakcinos nuo koronaviruso siunta su 22 230 vakcinos dozių.

Vakcinos dozių skaičiui vis didėjant, imta svarstyti apie masinį gyventojų vakcinavimą. Pasak V. Grubliausko, Klaipėda tam yra pasiruošusi.

"Klaipėda tikrai pasiruošusi ir suvaldys vakcinavimo procesą, jeigu bus tiek vakcinų, kad Klaipėdai per dieną reikės paskiepyti 1 700 žmonių", - sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdiečiai bus skiepijami gydymo įstaigose, kuriose yra visa reikiama infrastruktūra, vakcinų saugojimo galimybės ir personalas.

Bus bandoma pasitelkti ir Klaipėdos miesto polikliniką, Senamiesčio ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centrus.

"Didžiosios skiepijimo apimtys teks Klaipėdos miesto poliklinikai, kuri, mobilizavusi visą turimą potencialą, per dieną galėtų paskiepyti iki tūkstančio žmonių, o tai yra nemažai. Išgirdome ir ligoninių vyr. gydytojus, jog jie visame vakcinavimo procese nebus tik stebėtojai. Kalbant apie onkologinius ligonius, ŽIV sergančius asmenis, jie bus skiepijami ligoninėje. Taip pat ambulatoriškai besigydantys arba ateinantys dėl ambulatorinių paslaugų į gydymo įstaigą žmonės galėtų būti paskiepijami, tai irgi palengvintų naštą", - tikino uostamiesčio meras.

Pasak V. Grubliausko, yra ir neišspręstų klausimų.

Vis dar nėra aišku, ar šeimos gydytojai galės skiepyti - tai turi pasakyti Sveikatos apsaugos ministerija.

Dar vienas itin svarbus dalykas - gyventojų registracija. Kol nėra sutvarkyta Individuali pacientų registravimo sistema, registracija yra apsunkinta visoje Lietuvoje.

"Svarbiausias dalykas yra registracija ir srautų sudėliojimas. Vienam skiepui dabar reikia beveik 4-5 minučių, ir nemažą to dalį sudaro dokumentų pildymas. Jeigu vakcinavimą būtų galima koordinuoti panašia sistema, kaip imant PGR mėginį, viską turėtų pats žmogus užpildyti, užsiregistruoti, taip būtų daug paprasčiau, beliktų tik atvažiavus į punktą padėti parašą", - sakė V. Grubliauskas.

KLAUSTUKAS. Vis dar nėra aišku, ar nuo koronaviruso galės skiepyti šeimos gydytojai. Respublikinės Klaipėdos ligoninės nuotr.

Vakcinos saugojimas

Vakcinai nuo koronaviruso saugoti yra reikalingi beveik 70 laipsnių šaltį palaikantys šaldytuvai. Deja, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje esantys šaldytuvai jau itin prastos būklės, tačiau privačioms medicinos įstaigoms saugoti vakcinos neleidžiama.

"Privati "Northway" medicinos klinika yra pasiruošusi padėti miestui su šaldymo įranga vakcinai saugoti. Bet kol kas ministerija neleidžia vakcinų saugoti privačioms gydymo įstaigoms. Aš manau, kad galėtume tai daryti ir tas geranoriškumas galėtų tapti kūnu. Nes šaldytuvai, kuriuos turi Universitetinė ligoninė, yra jau amžiuje, turint omenyje, kad vakcina galios 6-7 mėnesius, reikia jau galvoti apie ateitį ir svarstyti apie šaldytuvo įsigijimą", - dėstė Klaipėdos miesto meras.

Sidebar placeholder