Valdininkai neatlaiko karščio
Valdininkai neatlaiko karščio

Alinantys karščiai ne tik privertė uostamiesčio savivaldybės vadovus koreguoti dalies valdininkų darbo laiką, bet ir vėl garsiai prabilti apie būtinybę rekonstruoti dabartinį arba statyti visiškai naują savivaldybės administracijos pastatą.

Žinia, atsižvelgiant į orų prognozes ir siekiant apsaugoti darbuotojus nuo galimo perkaitimo, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė pasirašė įsakymą, kuriuo leidžiama daliai darbuotojų darbą pradėti ir baigti viena valanda anksčiau.

Tad šią savaitę dalis miesto valdininkų iki ketvirtadienio dirbs nuo 7 val. iki 15.45 val., o penktadienį - nuo 7 val. iki 14.30 val., suteikiant pusvalandžio pietų pertrauką nuo 11 valandos.

Savivaldybės Vieno langelio ir e. paslaugų skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė pažymėjo, jog tarnautojų, kurie tiesiogiai priima ir aptarnauja gyventojus, darbo laikas nesikeičia.

"Tuo pačiu laiku, kaip ir anksčiau, šią savaitę dirba vieno langelio, teisinės pagalbos, socialinės paramos, gyvenamosios vietos deklaravimo bei kitų žmones tiesiogiai aptarnaujančių padalinių darbuotojai", - sakė V. Venckutė-Palaitienė.

Ji pažymėjo, kad direktorės įsakymas galioja iki šios savaitės pabaigos. O ar dalis savivaldybės darbuotojų pakoreguotu darbo laiku dirbs ir kitą savaitę, paaiškės vėliau.

Savivaldybės atstovai taip pat teigia, jog prieš ankstinant darbo laiką buvo atlikta ir tarnautojų apklausa, kurios duomenimis, 74 proc. valdininkų pasisakė už darbą valanda anksčiau, su tuo nesutiko 19 proc. apklaustųjų, 7 proc. darbuotojų prisipažino neturintys nuomonės. Apklausoje nuomonę pareiškė beveik pusė administracijos darbuotojų.

Kartu uostamiesčio savivaldybės atstovai pripažįsta, kad karščiai tapo ir svariu argumentu vėl garsiai prabilti apie tai, ar jau moraliai pasenęs pagrindinis savivaldybės administracijos pastatas betinkamas tiek gyventojams aptarnauti, tiek siekiant užtikrinant normalias tarnautojų darbo sąlygas.

Pavyzdžiui, pastate esama tik kelių kondicionierių: vieno - Tarybos posėdžių salėje bei dar kelių pasitarimų kambariuose. V. Venckutė-Palaitienė pažymėjo, jog ir esantys kondicionieriai jau seni, sumontuoti daugiau nei prieš 15 metų, bei dažnai genda.

"Ypač tuose kabinetuose, kurių langai išeina į pietinę pusę, svilinant karščiams būna itin tvanku. Reikia nepamiršti, kad savivaldybėje dirba ne vienas vyresnio amžiaus žmogus. Kęsti karštį bei tvankų orą privalo ir čia savo reikalus tvarkyti atėję miestiečiai", - sakė skyriaus vedėja.

Beje, kurį laiką sėdėti tvankioje salėje buvo priversti ir praėjusį ketvirtadienį posėdžiavę uostamiesčio Tarybos nariai. Mat netikėtai dingus elektrai nustojo veikti ir čia esantys kondicionieriai. Nors oficialios šio gedimo priežastys dar neįvardintos, beveik neabejojama, kad elektra savivaldybėje galimai dingo būtent dėl posėdžių salėje sumontuoto seno oro kondicionieriaus, tąkart dirbusio visu pajėgumu.

"Šie karščiai tik dar kartą parodė, kad būtina sistemiškai spręsti tolesnio pastato eksploatavimo klausimą", - pridūrė savivaldybės atstovė.

Studija, atsakysiantį į klausimą, ką ateityje daryti su nūdienos poreikių nebeatitinkančiu savivaldybės pastatu - renovuoti ar pardavus dabartinį statyti naują - jau atliekama. Jos išvadas pateikti tikimasi artimiausiu metu.

Sidebar placeholder