Vasario 16-oji - su viltimi ir padėka už gerus darbus
Vasario 16-oji - su viltimi ir padėka už gerus darbus

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną uostamiestis ne tik pasidabino trispalvėmis, bet ir tradiciškai padėkojo tiems, kurie nuoširdžiai dirba miesto ir šalies labui.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kaip ir beveik visus kitus renginius pastaruoju metu, klaipėdiečiai buvo kviečiami švęsti nesibūriuojant. Tradiciniai šventiniai renginiai įvyko anksčiau, laikantis saugumo reikalavimų, o miestiečiams buvo paruoštas vaizdo siužetas.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, sveikindamas klaipėdiečius, ragino visus būti vertus Lietuvos, laisvos valstybės, piliečių vardo, nepamirštant, kad valstybės kūrimas yra kiekvieno mūsų pareiga.

Vasario 16-ąją iškelti Trispalvę garbė buvo suteikta Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojui, Vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėjui dr. Sigitui Stonkui. Jis nuo pat pirmosios pandemijos bangos kaip savanoris perėjo į Infekcinių ligų korpusą ir dirbo ten Reanimacijos skyriuje.

"Tuo metu buvo labai daug nežinomybės ir daug kas į susidariusią situaciją žiūrėjo labai atsargiai. Tačiau gydytojas Sigitas Stonkus nuo pat pradžių iki šios dienos tebedirba ne tik šiame skyriuje, bet ir eina pareigas savo kasdieniame, nuolatiniame darbe. Būtent per jo asmenį bus pagerbta visa Klaipėdos medikų bendruomenė už pastangas, pasiaukojimą ir žygdarbius, kuriuos ji padarė praėjusiais metais ir tęsia iki dabar", - mediką pristatė V. Grubliauskas.

Meras tradiciškai įteikė ir garbingą apdovanojimą - Klaipėdos miesto vėliavą - už svarbiausius praėjusių metų darbus. Ji įteikta Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupei, kuri jau ne vieną dešimtmetį aktyviai, neatlygintinai ir altruistiškai veikia mieste. Kasmet organizuojama paramos akcija "Maltiečių sriuba" prisideda prie vienos jautriausių ir, deja, vienos skurdžiausių visuomenės grupių - senjorų - kasdienybės praskaidrinimo, o surinktos paramos lėšos skiriamos jų gyvenimo kokybei gerinti.

Organizacijos savanoriai nuolat prisideda ir prie kitų jautrių visuomenės grupių (neįgaliųjų, pabėgėlių, specialiųjų poreikių turinčių vaikų) integracijos ir visavertiško gyvenimo užtikrinimo.

Be to, šiemet Maltos ordino Klaipėdos padalinys švenčia jau 30-uosius savo gyvavimo ir veiklos metus.

Apdovanojimą atsiėmė Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars. Jis pabrėžė, kad maltiečiai dirba ne dėl apdovanojimų, bet dėl to, kad tai visiems labai reikalinga veikla.

"Didžiuojamės šiuo aukštu įvertinimu ir tikime, kad tos vertybės, kurias puoselėjame savo organizacijoje ir tarp organizacijos narių, palaipsniui persmelks visą Lietuvą - vieno kitam atjauta ir pagalba", - priimdamas apdovanojimą sakė B. Einars, linkėjęs visiems neprarasti optimizmo ir vilties.

Vaizdo siužete pasisakė anksčiau miesto vėliavomis apdovanoti žmonės ir organizacijos, pabrėžę tokio apdovanojimo svarbą ir reikšmę, savotišką padėką ir įpareigojimą toliau dirbti miesto ir miestiečių labui.

Sidebar placeholder