Vietoj šaligatvių valymo mašinų siūlo šluotas

Vietoj šaligatvių valymo mašinų siūlo šluotas

Politikai išsityčiojo iš Klaipėdos savivaldybės užmojų įsigyti šaligatvių valymo mašinas. "Geriau už tuos pinigus šluotų ir kibirų nupirkite", - replikavo Vygantas Vareikis.

Pasak Savivaldybės Projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės, įsigyti šaligatvių valymo mašinas nuspręsta "ne iš lempos". Tiesiog buvo gautas Aplinkos ministerijos siūlymas dalyvauti projekte "Aplinkos oro kokybės gerinimas".

"Galime pretenduoti į Europos Sąjungos lėšas. Tad siūlome įsigyti aštuonias modernias šaligatvių valymui skirtas transporto priemones. Manome, kad įsigijus tokią techniką mieste mažėtų oro tarša kietosiomis dalelėmis", - miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje pasakojo E. Jurkevičienė.

Be to, pasak jos, pagal projektą numatoma vykdyti visuomenės informavimo kampaniją. Esą gyventojams būtų aiškinama, kaip jie gali prisidėti prie aplinkos oro taršos mažinimo.

Skaičiuojama, kad iš viso tokiam projektui Klaipėdoje įgyvendinti reikėtų nei daug, nei mažai - per 1,7 mln. eurų. Manoma, kad didžiąją dalį, pusantro milijono, pavyktų gauti iš ES struktūrinių fondų, bet turėtų prisidėti ir pati Savivaldybė. Jos indėlis būtų ne mažesnis nei 265 tūkst. eurų.

Politikams šis projektas kėlė nemažai klausimų. Visų pirma, kam Savivaldybei reikalingos valymo mašinos, kai ji neturi savo valymo įmonės, o šią paslaugą perka.

"Galvojome apie tai. Svarstome, kad tie, kas laimėtų konkursą valyti miesto šaligatvius, gautų ir tas mašinas", - planais dalijosi E. Jurkevičienė.

"Tos mašinos nieko negarantuoja. Reikėtų prevencijos ir mažinti kaminų skaičių mieste", - įtariai tokį projektą vertino minėto komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas.

Jam antrino ir V. Vareikis. Jis priminė, kad valymo mašinų Klaipėdoje ir dabar yra nemažai, tačiau nei gatvės, nei šaligatviai esą dėl to nėra švaresni.

"Tos mašinėlės važinėja, bet koks jų efektas? Gatvė, kurioje aš gyvenu, atrodo tarsi nevalyta 15 metų", - piktinosi politikas.

Valdemaras Anužis pritarė, kad būtų kur kas daugiau naudos, jei gatvės ir šaligatviai būtų plaunami, o ne šluojami.

Tad po ilgų diskusijų bent jau šio komiteto nariai nepritarė tokiems Savivaldybės planams.

Panašių klausimų šis projektas kėlė ir kito, Miesto ūkio ir aplinkosaugos, komiteto nariams. Tokio pirkinio nauda ypač abejojo šio komiteto atstovė Ligita Girskienė, tačiau kiti jos kolegos pritarė šiam projektui. Visgi galutinį žodį dar turės tarti miesto Taryba.

Sidebar placeholder