Vyks mitingas „Už klaipėdiečių teisę į sveiką ir švarią aplinką"

Vyks mitingas „Už klaipėdiečių teisę į sveiką ir švarią aplinką"

Šeštadienį klaipėdiečiai kviečiami į Atgimimo aikštę - čia vyks mitingas „Už klaipėdiečių teisę į sveiką ir švarią aplinką".

„Klaipėdiečiai jau keletą metų dūsta nuo autotransporto, uoste, LEZ bei mieste veikiančių įmonių skleidžiamų kietųjų dalelių, smarvės, triukšmo ir vibracijos. Teršiami ir paviršiniai vandenys bei, neišvengiamai, Kuršių marios ir Baltijos jūra. Klaipėda atsidūrė pramonės įmonių apsuptyje.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis Klaipėda – labiausiai užterštas miestas Lietuvoje. Nustatyta kietųjų dalelių ore ribinė paros norma yra 50 μg/m3. Metinė riba padidėjusiai oro taršai yra 35 dienos. Lapkričio 7 d. Šilutės plente buvo užfiksuota 61 μg/m3 kietųjų dalelių koncentracija ir tai jau 53-as viršijimo atvejis šiais metais (kituose Lietuvos miestuose, išskyrus Vilnių, šiais metais padidėjusi oro tarša nesiekė 30 dienų). Tai neigiamai ir negrįžtamai veikia mūsų sveikatą. Higienos instituto duomenimis nuo 2013 metų iki dabar Klaipėda lenkia Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio miestus pagal mirusiųjų nuo kvėpavimo sistemos ligų skaičių.

Mitingo tikslas - reikalauti Vyriausybės ir Klaipėdos miesto savivaldybės, kad būtų imamasi priemonių užtikrinti Klaipėdos gyventojams ir svečiams sveiką ir švarią aplinką. LR Konstitucijoje teigiama: „Valstybė rūpinasi žmonių sveikata <...> Valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių“. (53 str.) „Įstatymu draudžiama niokoti žemę, jos gelmes, vandenis, teršti vandenis ir orą.“(54 str.) Tad kviečiame pasirašyti peticiją su Klaipėdos gyventojų išvardintais reikalavimais https://www.peticijos.lt/visos/74965/del-klaipedieciu-teises-i-svaria-ir-sveika-aplinka-uztikrinimo/

Kvieskime draugus, kaimynus, giminaičius, visus, kas neabejingi Klaipėdai. Susirinkime gausiai ne tik į Jūros šventę! Prisidėkime prie šios akcijos gelbstint pajūrį, jo gamtą ir gyventojus.

Į mitingą jungiasi visos Klaipėdoje veikiančios bendruomenės, Ketvergių ir Toleikių gyventojai. Taip pat pakviesti dalyvauti: Aplinkos, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos ministrai, Aplinkosaugos komiteto pirmininkas, meras, administrativos direktorius.

Mitingo organizatoriai: asociacija „Klaipėdos Marių bendruomenė“, asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ (KIDE), Klaipėdos bendruomenių asociacija (KBA), Melnragės seniūnaitė Marija Kalendė.

Visus kviečiame į mitingą! Atsineškite medicininę kaukę arba dujokaukę ir plakatą apie tai, kas Jums labiausiai rūpi...“ - ragina organizatoriai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder