Žalieji užsipuolė Lietuvos laivus

Žalieji užsipuolė Lietuvos laivus

Tarptautinė aplinkosaugos organizacija "Greenpeace" pradėjo kampaniją prieš didžiulius žvejybinius laivus, kurie, anot jos, sekina žuvų išteklius.

Tarp dvidešimties blogiausiais šios organizacijos įvardijamų "laivų monstrų" yra ir su Lietuvos vėliavomis plaukiojantys laivai "Kovas" ir "Margiris".

"Greenpeace" gyventojus kviečia pasirašyti peticiją, kurioje sakoma, kad "laivams monstrams" niekur neturi būti vietos, nes dėl tokios žvejybos žuvims gresia išnykimas. Organizacija pasisako už tai, kad didžiųjų laivų industrinę žvejybą, darančią didelę žalą gamtai, keistų atsakinga, mažą poveikį turinti žvejyba.

"Mūsų vandenynus ir žuvų atsargas ištiko gili krizė, nes per daug didelių ir destruktyvų poveikį darančių laivų nusitaikė į per mažus žuvų išteklius", - teigiama "Greenpeace" ataskaitoje apie didžiuosius žvejybinius laivus.

Joje aiškinama, kad didieji žvejybos laivai, dažnai keisdami vėliavas ir prisidengdami fiktyviomis tam specialiai įsteigtomis kompanijomis, siekia maksimalaus pelno, taip priversdami veiklą nutraukti smulkiuosius žvejus.

Laivu "Kovas" žvejoja bendrovė "Baltlanta", priklausanti Ispanijos bendrovei "Lispa Holdings", o "Margiris" priklauso bendrovei "Atlantic High Sea Fishing Company", kuri yra antrinė Nyderlandų bendrovės "Parlevliet &Van der Plas" įmonė.

BNS ir "Vakarų ekspreso" informacija

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder