Zoologijos sodo šeimininkas pratrūko: "O kas tas gyvūnų teises sugalvojo?"

Zoologijos sodo šeimininkas pratrūko: "O kas tas gyvūnų teises sugalvojo?"

Kol gyvūnų teisių gynėjai baisisi sąlygomis Klaipėdos zoologijos sode, jo šeimininkas Edvardas Legeckas pratrūkęs pareiškė: "O kas tas teises sugalvojo? O kur gyvūnų pareigos?"

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija trečiadienį "Facebook" paskyroje pranešė, kad jos atstovai apsilankė Klaipėdos zoologijos sode. Gyvūnų teisių gynėjai teigė pasibaisėję ten pamatytu vaizdu. "Uždrausti Klaipėdos zoologijos sodo veiklą - tokį galutinį tikslą išsikėlėme sau", - rašoma įraše.

Vaizdas šokiravo

Susisiekėme su Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadove Brigita Kymantaite. Ji aiškino, kad vizitas zoologijos sode vyko kartu su laukinių gyvūnų veterinarijos specialistais iš užsienio.

"Mes atvykome pasižiūrėti, kaip yra laikomi gyvūnai", - kalbėjo ji.

B. Kymantaitė aiškino pastebėjusi, kad gyvūnai laikomi itin blogomis sąlygomis. Nieko nelaukę, gyvūnų teisių gynėjai jau kreipėsi į tarnybas prašydami atlikti skubų patikrinimą.

"Yra sužalotas gyvūnas. Kai kurie voljerai apsemti vandens. Mes žinome, kad ta situacija kartojasi ne pirmus metus. Prieš tai irgi buvo pranešimų dėl sužalotų gyvūnų, mes galvodavome, kad atsakingos institucijos sprendžia šią problemą, bet dabar matome, kad ta problema tik didėja, ji net nestabilizuota, tad reikia didelio įsikišimo, reikia imtis priemonių. Ten yra milžiniškas gyvūnų skaičius, saugomos rūšys, tad ta priežiūra, kuri yra suteikiama, ir tos sąlygos, kuriomis gyvūnai gyvena, šokiruoja", - kalbėjo ji.

Be to, B. Kymantaitė tikino, kad nederamai leidžiama elgtis ir zoologijos sodo lankytojams. Esą šie gali lyg niekur nieko maitinti visus gyvūnus batonu. "Nenormuojant ir net nežinant, kiek lankytojų kokį gyvūną pamaitins. Tai yra labai blogai. Šis zoologijos sodas negali būti atvira vieta visuomenei, nes tai, kas vyksta, nėra nei visuomenės švietimas, nei nykstančių rūšių išsaugojimas. Tai nėra gyvūnų gerovė. Tai yra baisus konclageris", - piktinosi gyvūnų teisių gynėja.

Prakalbo apie gyvūnų pareigas

Klaipėdos zoologijos sodo direktorius E. Legeckas, išgirdęs žurnalisto teiginį, kad sode apsilankė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, kone pratrūko. Iš jo lūpų į gyvūnų teisių gynėjus skriejo ne vienas įžeidimas.

O galiausiai E. Legeckas pareiškė: "Tai jų ir klauskite. <...> Per lietų turi saulė šviesti ir sausa būti? Aš negaliu nieko jums pakomentuoti. Jų ir klauskite. Ta organizacija yra visiškas nulis. Yra tarnybos, kurios žino, dirba, o čia dabar... Neklausinėkite tokių nesąmonių. Patys suprantat, kokie orai yra ir kas čia dedasi. Ir aš pirmąsyk girdžiu iš jūsų lūpų, kad organizacija. Kas toje organizacijoje dalyvauja? <...> Net nepradėkit jūs tokių cirkų daryti. Čia kiekvienais metais yra tas pats ir bus. Nei jie atidarė tą zoologijos sodą, nei uždarys. Normali padėtis pagal klimatines sąlygas", - kaip vertina padėtį savo vadovaujamame zoologijos sode, aiškino E. Legeckas.

Zoologijos sodo šeimininkas paaiškino ir tai, kodėl gyvūnų teisių gynėjai užfiksavo neva sužalotą pumą.

"Ta puma sužalota jau metus laiko. Jau kai buvo ji sužalota, taip ir yra gydoma. Daugiau jie nieko nemoka, tik užfiksuoti. <...> Patys jie nieko nedaro. Jie yra silpna grandinė. Tegul pažiūri "Volkerį, Teksaso reindežrį" rytais", - patarimus gyvūnų teisių gynėjams žarstė jis.

Paklaustas, ar vyrui sudėtinga bendrauti su minėtos organizacijos atstovais, jis teigė: "O kodėl man su jais reikia bendrauti?"

Be to, E. Legeckas klausė, kodėl niekas nekalba apie gyvūnų pareigas.

"Norėčiau jūsų paklausti kaip žurnalisto: šuns šeimininko gynimas - pareiga ar teisė?" - netikėtai klausimą uždavė jis.

Paklaustas, kaip šiuo klausimu mano pats, zoologijos sodo šeimininkas dėstė: "Kodėl jūs klausimu į klausimą atsakot? Ar jūs galit pasakyt?"

Kai žurnalistas priminė, kad yra teiraujamasi pačio vyro pozicijos, E. Legeckas pareiškė: "Tai jūs jų (gyvūnų teisių gynėjų - aut. past.) ir klauskit. Kada jie atsakys į tą klausimą, tai manysiu, kad jie truputį kažką mąsto."

Tačiau į klausimą, kokias dar pareigas turi gyvūnai, E. Legeckas atsakyti nepanoro. "Nežinau, viskas, neturiu laiko, atsiprašau labai", - pareiškė vyras.

KOMENTARAS

Antanas BAUŽA, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento direktorius

"Tarnyba atlieka patikrinimą. Dėl pumos uodegos informacija pasitvirtino - ji išties tokia, kokia užfiksuota nuotraukoje. Klaipėdos zoologijos sodui duoti nurodymai nedelsiant gyvūną gydyti, lauksime visų rezultatų, juos apibendrinsim ir pritaikysim priemones, kurios numatytos pagal įstatymą."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder