Knygoje paneigti klaidinantys mitai apie Klaipėdą

Knygoje paneigti klaidinantys mitai apie Klaipėdą

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras išleido prof. Alfonso Eidinto knygą - istorinę karinę apybraižą "Pūga prie Mėmelio. Atvadavimo saga".

Istorikas A. Eidintas ėmėsi rašyti knygą, siekdamas paneigti sklandančias versijas, kad už Klaipėdą turime būti dėkingi Stalinui, kuris po karo jos neprijungė prie Kaliningrado srities, ir kitus klaidinančius mitus.

Klaipėdiečių sukilimo versija, anot autoriaus, buvo sugalvota, nes tuo metu kitaip negalima buvo kalbėti - esą kraštas 1923 metais sukilo ir prie Lietuvos prisijungė savo noru. Taip tada rašyta ir kalbėta, nors istorikas Adolfas Šapoka dar 1932 metais savo redaguotoje "Lietuvos istorijoje" gana atvirai išdėstė Klaipėdos prisijungimo istoriją. Tačiau sąvokos "sukilimas" ir "sukilėliai" taip įsitvirtino, kad jų nevengta kartoti nei tada, nei dabar netgi užsienio autorių darbuose.

Ši knyga - beletrizuota istorija apie 1923-iųjų Klaipėdą ir Lietuvą, apie daugiabriaunę Lietuvos įvykdytą politinę ir diplomatinę bei karinę operaciją, beje, vienintelę tokią, ir labai sėkmingą. Ši istorinė karinė apybraiža skirta visiems, kam rūpi mūsų krašto praeitis ir garbinga jo istorija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder