17-metės iš Jurbarko krašto laukia sunki operacija

17-metės iš Jurbarko krašto laukia sunki operacija

Naujos žinios apie Kauno klinikose gydomą paauglę iš Jurbarko krašto, kurios žiauriu sumušimu ir pasikėsinimu išžaginti įtariamas 17-metis vietos politikės sūnus, lankantis rytų kovos menų treniruotes. Antradienį merginos laukia sudėtinga žandikaulio operacija, kuris nuo smūgių kumščiu lūžo keliose vietose.

„Patinimai šiek tiek nuslūgo, todėl antradienį jau bus galima atlikti operaciją“, – portalui pasakojo moksleivės tėvas. Iš pradžių operuoti ją buvo planuota pirmadienį.

Nepilnametės tėtis pakomentavo SMS žinutę, kurią gavo iš įtariamojo motinos. Darbo partijoje narystę suspendavusi jurbarkietė pasiūlė susitikti ir pasikalbėti dėl dukters.

„Nieko jai neatrašiau ir nesirengiu to daryti. Iškart pasakau, kad apie jokius siūlymus atsilyginti mainais už kaltinimų atsiėmimą, pozicijos sušvelninimą negali būti nė kalbos. Jei sulauksime tokių pasiūlymų, jie iškart bus atmesti.

Teisingumas turi egzistuoti, už padarytą siaubingą nusikaltimą kaltininkas privalės atsakyti“, – portalui lrytas.lt sakė prislėgtas tėvas.

Advokatas: „Tai – sužvėrėjimas“

17-metė dėl patirtų sužalojimų sunkiai pajėgia ištarti žodžius, kalba pašnibždomis. Ji vis dar yra ištikta didžiulio šoko.

„Šeštadienį bendravau su nukentėjusia mergaite. Mane sukrėtė jos išgyvenimai. Ji patyrė nežmonišką elgesį. Sunku suvokti, kuo žmogus gali pavirsti. Sužvėrėjimas“, – įspūdžiais po pokalbio su nepilnamete pasidalijo jos ir jos šeimos advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Šiuo metu vyksta intensyvios svarbių liudininkų apklausos – parodymus duoda vyresniųjų klasių mokiniai, kartu su nukentėjusiąja mergina ir įtariamuoju smurtautoju užpraeito sekmadienio naktį dalyvavę kaimo turizmo sodyboje vykusioje mokslo metų pabaigtuvių šventėje.

Skubama greičiau apklausti moksleivius, nes praėjusią savaitę gauta duomenų apie poveikio liudininkams pavojų – Jurbarko rajone prie gimnazijos ir šventėje dalyvavusių nepilnamečių namų pastebėti automobiliai tamsintais stiklais ir uždengtais numeriais.

Jurbarko pareigūnams vis dar nepavysta rasti įtarimą mašinose sukėlusių jaunuolių. Gyventojai raginami iškart pranešti policijai apie naujus atvejus, esant galimybei, nufotografuoti ar nufilmuoti prašalaičių automobilius.

Įtariamasis užsisiuvo burną

Klaipėdos prokuratūra vos po dviejų dienų nuo sunkaus nusikaltimo nutarė išleisti į laisvę įtariamąjį.

Tai sukėlė merginos artimųjų pasipiktinimą, kad būdamas laisvėje jis gali asmeniškai arba per draugus grasinti, bandyti paveikti liudininkus ir nukentėjusiąją, naikinti įkalčius.

Penktadienį, gavus žinių apie smurtautojo grasinimus susidoroti su auka, jam buvo sugriežtinta kardomoji priemonė, įpareigojant nešioti elektroninę apykoję ir skiriant namų areštą.

Kraupiu nusikaltimu įtariamas nepilnametis savo kaltę neigė.

Pirmos apklausos pas ikiteisminio tyrimo pareigūnus metu jis davė parodymus, tačiau penktadienį atvestas į teismą tarsi užsisiuvo burną – nieko nekalbėjo, tik nepaisant surinktų svarių įkalčių, liudininkų parodymų, atkakliai tvirtino esąs nekaltas.

Įtariamojo bendraamžiai internete pranešė iš lūpų išgirdę, jog tėvai vistiek jį išsuks.

Pasak moksleivių, vaikinas auką koneveikė, vadino ją necenzūriniais žodžiais.

Įtariamojo mama bendrauti su portalu lrytas.lt praėjusią savaitę atsisakė pareikšdama: „Mano sūnus dabar yra mokykloje, o aš – seminare. Gražios dienos“.

Rado gulinčią kraujo klane

Šiurpus nusikaltimas buvo įvykdytas sekmadienio naktį. Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje mokslo metų pabaigtuves šventė 14 moksleivių iš skirtingų Jurbarko krašto gimnazijų.

Įtariamasis ir auka anksčiau niekuomet nebuvo susitikę. Agresyviai nusiteikęs vaikinas ėmė prie jos priekabiauti ir mušti lauke, sodybos teritorijoje.

Pastato viduje buvę 17-metės klasiokai negirdėjo jos pagalbos šauksmo, o kai pasigedę išėjo jos ieškoti pamatė siaubingą vaizdą: smurtautojas buvo nusirengęs rūbus, o jo auka gulėjo ant žemės kraujo klane. Jos veidas buvo visas sudaužytas, neatpažįstamas.

Merginai sukrėstos smegenys, pažeista trachėja, sulaužytas žandikaulis, išmušti dantys, ji patyrė kaklo traumą, veidas nusėtas žaizdomis ir mėlynėmis. Po smūgių ji ne kartą prarado sąmonę, užpuolikas grasino nužudyti, jei priešinsis ar šauksis pagalbos.

Po smurto protrūkio paauglė buvo skubiai pristatyta į Kauno klinikas ir paguldyta į reanimaciją, o įtariamąjį išsivežė policija. Tačiau greitai jis buvo paleistas.

Smurtautojas buvo neblaivus. Aiškinamasi, ar jis nevartojo narkotikų.

Į patalą nublokšta mergina prieš kelias dienas pabandė žengti pirmus žingsnius, tačiau jai iškart pasidarė silpna, pradėjo svaigti galva, todėl ji vėl buvo priversta gultis.

Narystės – sustabdytos

Po nusikaltimo įtariamojo motina sustabdė savo narystę Darbo partijoje. Šiai organizacijai priklauso ir 17-mečio tėvas, kuriam anksčiau buvo pareikšti įtarimai dėl balsų pirkimo. Tačiau atsakomybės jam pavyko išvengti.

„Vaikino narystė sporto klube yra sustabdyta. Jei įtarimai pasitvirtins, jis negalės daugiau niekur sportuoti“, – pasakojo ne vieną prizinę vietą rytų kovos menų turnyruose iškovojusio 17-mečio treneris Mindaugas Smirnovas.

Pasklidus žiniai apie nusikaltimą įtariamasis skubiai ištrynė savo nuotraukas iš socialinių tinklų, taip pat iš varžybų, apdovanojimų momentų.

Už sunkų nusikaltimą paaugliui gresia kalėjimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder