Algimantas Valantinas nepaskirtas Vilniaus apygardos teismo teisėju

Algimantas Valantinas nepaskirtas Vilniaus apygardos teismo teisėju

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su vienuolika kandidatų į Vilniaus apygardos teismo teisėjus ir antradienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą prašydama patarti šio teismo teisėjais skirti - Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Civilinio proceso katedros lektorę, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėją dr. Viliją Mikuckienę, Vilniaus r. apylinkės teismo teisėją Jadvygą Mardosevič, Vilniaus m. 1 apylinkės teismo teisėją Andrių Ignotą ir Vilniaus m. 2 apylinkės teismo teisėją Artūrą Pažarskį.

Vilniaus m. 2 apylinkės teismo teisėju dirbančio buvusio generalinio prokuroro Algimanto Valantino tarp jų nėra, nors Pretendentų į teisėjus atrankos komisija neprieštaravo, kad jis būtų perkeltas į aukštesnį teismą.

Atsižvelgdama į pastaruoju metu didėjantį civilinių bylų skaičių, į laisvas Vilniaus apygardos teismo teisėjų vietas Prezidentė nusprendė skirti tris civilinės teisės ir vieną baudžiamosios teisės specialistą. Prezidentė įvertino daugelio institucijų ir komisijų jai pateiktą medžiagą ir ypatingą dėmesį skyrė pretendentų kvalifikacijai.

"Kokybišką teismų darbą gali užtikrinti tik kvalifikuoti teisėjai. Didesnis darbo stažas ne visada reiškia aukštesnę kvalifikaciją, todėl pagrindiniai reikalavimai karjeros siekiantiems teisėjams - profesionalumas, aukšta darbo kokybė, nepriekaištinga reputacija ir pagarba žmogui", - teigia Prezidentė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder