Alkoholio ir pilnaties kokteilis

Alkoholio ir pilnaties kokteilis

Šiauliuose per pilnatį užderėjo kvailysčių - girtų vyrų kompanija, melagingai pranešdama, kad yra užsibarikadavusi užminuotame viešbučio kambaryje, į savo linksmybes įtraukė ir policiją, o viename alaus bare girtas klientas išpurškė miltelinį gesintuvą.

K.Donelaičio gatvėje esančiame viešbutyje girtaujanti kompanija į savo linksmybes įtraukti ir specialiųjų tarnybų pareigūnus nusprendė šeštadienio rytą. Apie 9 val. bendrojo pagalbos centro telefonu paskambinęs vienas iš girtaujančiųjų pranešė, kad yra užsibarikadavęs užminuotame viešbučio kambaryje. Skambučių būta ne vieno. Į skambinusio vyro nurodytą vietą atskubėję policijos pareigūnai be problemų pateko į neva užminuotą kambarį. Nei barikadų, nei sprogmenų patruliai ten nerado, tačiau aptiko 4 gerokai įkaušusius ir įsismaginusius vyrus.

Visi jie buvo pristatyti į policijos komisariato budėtojų dalį. Ten išsiaiškinta, kad pareigūnams skambinėjo 26 metų šiaulietis. Jam nustatytas 1,97 promilės girtumas. Vyrą pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę. Jam gresia baudžiamoji atsakomybė už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų.

Tos pačios dienos vakare, apie 18 val., policijos pareigūnai buvo iškviesti į Aušros alėjoje esantį gyvo alaus barą. Čia girtas 41 metų klientas, susivaidijęs su kitu kavinės lankytoju, čiupo miltelinį gesintuvą ir jį išpurškė kavinės viduje. Dėl šio incidento kavinė buvo priversta nutraukti darbą. Vyras uždarytas į areštinę. Jam nustatytas 2,15 promilės girtumas.

Arūnas Norkus, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Psichologų grupės vyresnysis specialistas:

Kalbant apie mėnulio pilnaties ir žmogaus mąstymo bei elgesio sąsajas, daugybė žmonių įsitikinę, kad mėnulio pilnatis juos veikia, tačiau dar daugiau galėtų pasakyti, kad pilnatis jų visiškai neveikia. Įvairiose šalyse darytais tyrimais nenustatyta, kad mėnulio pilnatis būtų susijusi su rizikingu vairavimu, žmogžudystėmis, padidėjusiu mirtingumu ar kitais reiškiniais. Todėl mokslininkai mėnulio pilnaties poveikį žmogaus elgesiui vertina taip pat, kaip juodo katino, perbėgusio kelią, įtaką veiklos sėkmingumui.

Visai kitaip yra su alkoholio poveikiu. Yra tiksliai įrodyta, kad alkoholis turi negatyvų poveikį žmogaus suvokimui, mąstymui, emocinei savijautai ir elgesiui. Pavyzdžiui, jis iškreipia, derealizuoja tikrovės suvokimą, todėl žmogus gali neįvertinti vienų dalykų, tačiau pervertinti ar net hiperbolizuoti kitus, taip pat ir savo paties vertinimą. Turėdamas slopinantį poveikį, neurologiškai alkoholis pirmiausia užslopina galvos smegenų centrus, atsakingus už elgesio kontrolę. Tada suaktyvėja instinktyvūs impulsai ir potraukiai, kurie paprastai yra užslopinti. Kalbant paprastai, į viešumą išlenda tai, ką žmogus yra užspaudęs, išstūmęs į pasąmonę. Todėl darboholikas, kuriam trūksta poilsio, išgėręs eina miegoti, žmogus, kuriam gyvenime trūksta meilės, eina jos ieškoti pas kaimynes, o neradęs - išžagina pirmą sutiktą moterį. Jeigu gyvenime trūksta malonumų, išgėręs žmogus linksminasi ir gali šokti bei dainuoti iki ryto, o jeigu trūksta dėmesio - jo ieško visais įmanomais būdais.

Jūsų paminėti atvejai rodo, kad šiems žmonėms, be kitų dalykų, trūko ir dėmesio, ir pripažinimo. Kadangi nemokėjo (dėl išsilavinimo trūkumo, nepatirties, socialinių įgūdžių stokos ar kitų dalykų) dėmesio ir pripažinimo gauti kitais būdais, pasąmonė padiktavo pačius paprasčiausius, pačius primityviausius. Kalbant apie chuliganizmą alaus bare, akivaizdu, kad žmogus, be dėmesio stokos, dar turėjo daug vidinio pykčio, kurį alkoholis išlaisvino. Gali būti, kad tai pyktis pačiam sau ar aplinkiniams dėl neįvertinimo, nepripažinimo arba bendras nepasitenkinimas savo gyvenimu, jo valdymu: „jei negaliu valdyti viso savo gyvenimo, tai galiu valdyti bent jus ir šią situaciją, panaudodamas gesintuvą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder