Antstolis turėtos galios neatgavo

Antstolis turėtos galios neatgavo

Už kyšininkavimą ir kitus nusikaltimus nuteistas bei įgaliojimus praradęs uostamiesčio antstolis nesėkmingai bandė sugrįžti į tarnybą.

Albino Zenkevičiaus įgaliojimai buvo sustabdyti 2010 metų kovą - netrukus po to, kai antstoliui buvo pareikšti įtarimai. Praėjusiais metais, baudžiamąją bylą dar nagrinėjant teisme, A. Zenkevičius teisingumo ministro paprašė atnaujinti įgaliojimus, bet jo norai nebuvo įvykdyti.

Antstolis suabejojo, ar ministras teisus - jis teismuose bandė įrodyti, kad ministerijos vadovo sprendimas yra neteisėtas ir nepagrįstas, tačiau šiandien Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutinai atmetė A. Zenkevičiaus apeliacinį skundą su prašymu panaikinti ministro sprendimą. Jame buvo pažymėta, kad įgaliojimai neturėtų būti atnaujinti tol, kol įsiteisės nuosprendis.

Teisėjų kolegija priminė, jog Klaipėdos apygardos teismas pernai lapkritį A. Zenkevičių už kyšininkavimą, dokumento suklastojimą bei nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą nuteisė 5 metų laisvės atėmimo bausme. Tiesa, šis nuosprendis dar neįsiteisėjęs.

Pirmoji instancija bausmę skyrė už tai, kad antstolis reikalavo 10 tūkst. eurų dėl to, jog būtų panaikintas skolininkams nepalankus patvarkymas. Be to, už vykdymo išlaidų sumažinimą antstolis neva reikalavo 6 tūkst. litų.

Siekdamas grįžti į valstybės tarnybą A. Zenkevičius užsiminė apie diskriminaciją ir pateikė pavyzdžius, kai dėl panašių įtarimų kitų Lietuvos antstolių įgaliojimai nebuvo sustabdyti. Be to, akcentavo, jog yra atitrauktas nuo vienintelio darbo ir pragyvenimo šaltinio taip patirdamas ekonominę žalą.

Realia laisvės atėmimo bausme nuteistas A. Zenkevičius šiuo metu yra laisvėje, mat pirmos instancijos teismo nuosprendį yra apskundęs.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder