Apsišaukėlis feisbuke juodino kunigą

Apsišaukėlis feisbuke juodino kunigą

(2)

Interneto socialiniame tinkle „Facebook“ svetimu Gedimino Num gaudžio (pavardė rašoma su tarpu) susikūręs žinomo brolio pranciškono, ilgamečio Pakutuvėnų parapijos klebono Gedimino Numgaudžio paskyrą, apsišaukėlis jau metus laiko viešina jį kompromituojančią medžiagą. Galop, neapsikentęs šmeižto, brolis Gediminas šią liepą kreipėsi į policijos pareigūnus.

Nenustatytas asmuo nuo 2015-ųjų birželio, – paskyra veikia ir dabar, – imitavo privatų brolio Gedimino susirašinėjimą, viešino Pakutuvėnų bendruomenės bei asmeninio gyvenimo detales, komentavo ir žemino pažįstamų žmonių veiklą.

Minėtoje paskyroje apstu gamtos, gyvūnijos pasaulio nuotraukų. Tačiau patalpinta ir paties brolio Gedimino bei kitų Pakutuvėnų parapijoje tarnaujančių brolių, bendruomenėje gyvenusių žmonių, tarp jų – ir Pakutuvėnuose besilankančių vaikų – nuotraukų. Po kai kuriomis nuotraukomis – sarkastiški ir šmeižikiški komentarai.

Pats brolis G. Numgaudis viešai pareiškė, jog feisbuku niekada nesinaudojo, ir apie jo vardu rašinėjusį asmenį sužinojęs iš kitų žmonių. Kunigas tvirtino neskyręs tam didelio dėmesio, – jis numanąs, kas galėjo sukurti fiktyvų jo profilį: „Ligonis žmogus“, – vakar kalbant atsidūsėjo jis.

„Aš būčiau linkęs tai nutylėti, bet viena pažįstama advokatė pati paskatino mane ir ėmėsi iniciatyvos paviešinti šį reikalą ir atstatyti teisingumą. Tačiau tai nelengva, nes nėra tam sukurto mechanizmo. Prieš tai aš porą kartų rašiau protesto raštus feisbuko administratoriui, tačiau be atgarsio“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė brolis Gediminas.

Tylėjimo pozicijos, jis tvirtino, ligi šiol laikęsis sąmoningai: „Kas mane pažįsta, netikės, kad tai aš rašau. Tai – tarsi įspėjimas ir kitiems, jog ne viskas, kas rašoma feisbuke, yra teisinga. Tai ir – savotiška provokacija, kad skirtum dėmesio, kovotum, o jeigu nekovoji – širsta dar labiau“, – įsitikinęs kunigas.

Tačiau kai šmeižikiškas rašinėjimas palietė kitus asmenis, jis kreipėsi į teisėsaugą: „Suprantu, kad reikia stabdyti“, – sakė jis.

Pareigūnai dėl šmeižto pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1dalį, paskleidus apie kitą asmenį tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiama bauda, laisvės apribojimu, areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder