Atkaklus kyšio siūlytojas prisiprašė ikiteisminio tyrimo

Atkaklus kyšio siūlytojas prisiprašė ikiteisminio tyrimo

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą Baltarusijos piliečiui, gegužės 2 d. mėginusiam įsiūlyti kyšį Šalčininkų kelio posto pareigūnams. Patikrinus šio asmens automobilį jame rasta cigarečių kontrabandos siunta.

Į Šalčininkų kelio postą automobiliu "Nissan Murano" atvažiavęs Baltarusijos pilietis V. R. pareigūnams žodžiu deklaravo, kad jokių draudžiamų prekių neveža. Tačiau pareigūnams kilo įtarimų, jog automobilyje gali būti gabenama paslėptų akcizinių prekių, rašoma MKT pranešime.

"Nissan Murano" nukreipus į detalaus tikrinimo vietą ir pradėjus tikrinti, automobilio vairuotojas muitinės pareigūnui pasiūlė 800 JAV dolerių kyšį.

Pareigūnui atsisakius ir įspėjus V. R. dėl gresiančios baudžiamosios atsakomybės už kyšio davimą, šis siūlomą sumą pat padidino iki 5000 litų. Vairuotojas ėmė siūlyti pinigus ir kitiems pareigūnams, o siūloma suma išaugo iki 2500 eurų.

Muitininkams dar sykį griežtai įspėjus Baltarusijos pilietį apie baudžiamąją atsakomybę, šis paprašė pakviesti posto pamainos viršininkę, kuriai pamėgino įsiūlyti 5000 eurų.

Pamainos viršininkė apie incidentą nedelsdama informavo MKT pareigūnus. Atvykę į postą muitinės kriminalistai dėl siūlymo duoti kyšį pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Netrukus paaiškėjo, dėl ko pareigūnams taip atkakliai mėginta įpiršti kyšį - įvairiose "Nissan Murano" ertmėse rasta kontrabanda gabentų cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Rastos kontrabandos vertė viršija 8 tūkst. litų.

Pareigūnai pas V. R. aptiko ir stambią nedeklaruotų pinigų sumą - 11 tūkst. eurų ir 900 JAV dolerių.

Cigarečių kontrabanda, nedeklaruoti pinigai ir baltarusio automobilis sulaikyti. Dviem paroms sulaikytas ir V. R. MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir papirkimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder