Atskleidė, kokie duomenys leistų patupdyti paauglę žiauriai sužalojusį jurbarkiškį už grotų

Atskleidė, kokie duomenys leistų patupdyti paauglę žiauriai sužalojusį jurbarkiškį už grotų

Kaimo poilsio sodyboje nepilnametę merginą pasikėsinęs išžaginti ir žiauriai sumušęs jurbarkietis kovos menų specialistas vėl teisme. Tauragės teismas vasarį jam skyrė beveik 3-ejus su puse metų kalėjimo, tačiau bausmės vykdymą atidėjo trejiems metams. Taip pat jis turi sumokėti neturtinę 12 000 eurą žalą. Tačiau šį sprendimą apskundė ir jaunuolio advokatas, ir prokuroras, ir sumuštos merginos artimieji. Pastarieji siekia jaunuolį patupdyti šešeriems metams už grotų.

Klaipėdos teismo link eina poilsio sodyboje Tauragės rajone nepilnametę pernai gegužę pasikėsinęs išžaginti, o šiai pasipriešinus, ją žiauriai sumušęs kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko.

Už tokius veiksmus jam Tauragės teismas vasarį skyrė beveik 3-ejus su puse metų kalėjimo, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams. Taip pat jis turi sumokėti neturtinę 12 000 eurą žalą. Tačiau ir nuteistojo advokatas, ir prokurorai, ir nukentėjusios merginos artimieji tokį nuosprendį apskundė. Tad bylos ėmėsi Klaipėdos teismas.

„Mano ir nukentėjusiųjų skundas yra, kad būtų reali laisvės atėmimo bausmė. Kaltintojas sutinkame su bausmės dydžiu, nuketėjusieji prašo šiek tiek didesnės bausmės“, – sako prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

Nukentėjusios merginos advokatas prašo aštuoniolikmečiui jaunuoliui skirti realią, 6 metų laisvės atėmimo bausmę. Mat šis nusikaltimą įvykdė septyniolikos, tad teisiamas kaip nepilnametis. Be to, nukentėjusieji teismo prašo atnaujinti įrodymų tyrimą, taip pat pateikti duomenis iš Probacijos tarnybos. O surinkti duomenys galimai ir leis patupdyti nuteistąjį už grotų. Teismas šį prašymą patenkino.

„Kyla klausimų dėl pačių aplinkybių vertinimo, dėl pačio prisipažinimo nuoširdumo. Galų gale, kyla klausimai dėl gynybos pateiktos versijos, neva tai kaltinamasis savanoriškai atsisakė vieno iš nusikaltimų, kurie jam inkriminuoti.

Į visus tuos klausimus būtina atsakyti ir jie nebuvo atsakyti pirmos instancijos teisme“, – pasakoja nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Pats nuteistasis ankstesniuose posėdžiuose slėpėsi už tėvų, tačiau šį kartą sėdi vienas, šalia savo advokato. Nematyti ir prieš Tauragės teisėjus lietų ašarų. Jaunuolio advokatas tikina, kad nuteistasis merginos neišžagino ne dėl to, kad išgirdusios klyksmus atbėgo jos draugės ir sutrukdė, o dėl to, kad pats nustojo tai daryti. Todėl dėl bandymo išžaginti turi būti išteisintas. Tiesa, posėdis uždaras, tad tik jam pasibaigus nuteistasis su advokatu nebendraudami su žiniasklaida neria pro duris.

Jaunai jurbarkietei medikai nustatė žandikaulio lūžius, psichologinę traumą ir potrauminį sindromą. Pasak merginos advokato, nors jos kūnas gyja, psichologinė būklė vis dar bloga.

„Mergaitė jaučiasi geriau, bet psichologinė trauma niekur nedingusi – ji ir toliau sapnuoja košmarus, verkia naktimis. Tėtis patvirtino tai“, – teigia M. Vasiliauskas.

O štai klaipėdiečiai mano, kad pirmą kartą suklydusį nepilnametį reikia pūdyti kalėjime kuo ilgiau. Nors, ar ilgi metai už grotų išties skatina pasitaisyti, nežinia, žmonėms tai nerūpi. Kiti mano, kad nuo griežtos bausmės jaunuolį gelbėja tėvų ryšiai su politika. Mat jo mama politikė – buvusi Darbo partijos Jurbarko rajone narė:

„Būtų eilinis koks vaikiukas padaręs, taip nebūtų. Būtų daug griežčiau, aš galvoju. Skaičiau, kad tėvai yra ne eiliniai irgi. Politikai.“

„Tesimų sistema dar tikrai nėra ideali ir mes tikrai neatitinkam tos tikrosios demokratijos, kurios, deja, ir negali būti. Realybė, bet manau, kad žmogus visada atsako už savo nusikaltimus, todėl, gal, ne kalėjime, bet kažkur kitur jam tikrai atiteks tai, ko jis nusipelnė.“

„Sako, yra karalius, už to sosto karaliaus stovi daug kas didesnis negu pats karalius. Va taip ir viskas pasakyta. “

Kitas posėdis, kuriame teismas planuoja įvertinti surinkus duomenis, įvyks tik rugsėjį. Jo nuteistasis laukia laisvėje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder