B. Vyšniausko dopingo byla perduota teismui

B. Vyšniausko dopingo byla perduota teismui

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas baigė didelio atgarsio visuomenėje sulaukusį ikiteisminį tyrimą dėl draudžiamų dopingo medžiagų gabenimo, laikymo ir platinimo taip pat dėl psichotropinių medžiagų laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.

Ikiteisminio tyrimo metu atliktos kratos, įvairios ekspertizės, bylą sudaro 8 tomai. Be kaltinamųjų, ikiteisminio tyrimo metu apklausti dar 28 asmenys.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų liepos pabaigoje pagal Lietuvos antidopingo agentūros pareiškimą, jog, galimai, neteisėtai disponuojama Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis, turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti.

Kaltinimai šioje byloje yra pareikšti trims asmenims: Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriui ir sporto centro treneriui. Kitų asmenų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nustačius, kad jų veikose nėra nusikaltimo.

Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui kaltinimai yra pareikšti dėl to, kad, kaip įtariama, jis savo gyvenamojoje vietoje, giminaičių gyvenamojoje vietoje ir sporto klubo patalpose neteisėtai laikė Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytas medžiagas, turėdamas tikslą jas platinti. Visos šio kaltinamojo turėtos medžiagos yra priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, kurios yra skirtos raumenų masei didinti, jėgai auginti. Iš viso per kratas šio asmens gyvenamojoje vietoje, giminaičių gyvenamojoje vietoje ir sporto klubo patalpose rasta daugiau nei 20 flakonų, apie 40 pakuočių, daugiau nei 80 ampulių ir daugiau nei 1000 tablečių įvairių draudžiamų medžiagų.

Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas taip pat kaltinamas draudžiamų medžiagų gabenimu. Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad kaltinamasis paprašė kito asmens nugabenti lagaminą su dideliu kiekiu draudžiamų medžiagų į giminaičių namus. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, savo nusikalstamų veiksmų nesupratęs asmuo lagaminą nuvežė ir ten laikė, kol kratos metu lagamino neaptiko pareigūnai.

Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui taip pat pareikšti kaltinimai dėl psichotropinių medžiagų – tablečių laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.

Antram asmeniui, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriui pareikšti kaltinimai dėl gyvenamojoje vietoje, sodo namelyje ir kito asmens gyvenamojoje vietoje neteisėtai laikytų Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytų medžiagų, turint tikslą jas platinti. Kaltinamojo laikytos medžiagos priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, taip pat augimo hormono ir augimo hormono išsiskyrimą skatinančių medžiagų grupei. Iš viso per kratas šio asmens gyvenamojoje vietoje, sodo namelyje ir kito asmens gyvenamojoje vietoje rastas švirkštas su tirpikliu, keletas buteliukų, flakonų, pakuotė ir apie 50 ampulių įvairių draudžiamų medžiagų.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneris taip pat kaltinamas draudžiamų medžiagų gabenimu. Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad kaltinamasis, kaip įtariama, paprašęs kito asmens, kad jis iš Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro į savo namus parsivežtų dalį draudžiamų dopingo medžiagų. Asmuo, kaip įtariama, žinodamas, kad tai draudžiamos dopingo medžiagos, nugabeno jas į savo namus ir ten laikė, kol kratos metu jų neaptiko pareigūnai.

Trečiajam asmeniui, sporto centro treneriui kaltinimai šioje byloje pareikšti dėl neteisėto psichotropinių medžiagų – tablečių laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.

Nei vienas iš trijų kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta.

Pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį kaltinamiesiems gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas ikiketveriųmetų. Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalis numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų, o antroji šio straipsnio dalis numato viešuosius darbus, laisvės apribojimą, baudą arba areštą.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 4-ojo skyriaus pareigūnai.

Kaltinamąjį aktą šioje byloje prokuroras pasirašė gegužės 31 dieną. Byla artimiausiu metu bus perduota Klaipėdos apylinkės teismui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder